Великосеверинівська сільська рада

Кіровоградського району, Кіровоградської області

(0522) 31-21-22; (050)333-97-14

Зміст

Агропромисловий комплекс

07 лютого  під час засідання Кабінету Міністрів України було прийняте рішення, яке забезпечить підтримку аграрного сектора країни по 5 важливим напрямкам на загальну суму 6,3 млрд грн. Це дозволить наростити обсяги сільськогосподарського виробництва, збільшити поголів’я і здешевити утримання худоби, здешевити сільськогосподарську техніку для аграріїв, стимулювати садівництво і виноградарство, а також сприятиме розвитку фермерства в Україні. Також ця програма сприятиме економічному зростанню країни, створенню робочих місць та позитивно вплине на ціни на харчові продукти в Україні.
«Це ті конкретні програми, які ви можете використовувати вже у 2018 році. Також ми мінімізуємо вплив чиновників. Будуть впливати фермерські асоціації і задіяні банківські програм. Я зацікавлений у тому, щоб фермерських господарств стало більше. Це наша спільна мета», – звернувся Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман до аграріїв. Також він наголосив, що ці програми починають діяти вже з завтрашнього дня. Завдяки урядовій ініціативі доля фермерських господарств в структурі АПК України може збільшитись вдвічі.

Здешевлення сільськогосподарської техніки

Уряд спрямовує 945 млн грн. на здешевлення сільськогосподарської техніки для аграріїв. Це дозволить сільгоспвиробникам придбати 5050 одиниць вітчизняної сільгосптехніки за суттєво нижчою ціною. Держава компенсуватиме 25% вартості техніки великим сільгоспвиробникам , а фермерам – 40%, що сприятиме не лише розвитку аграрного сектору, а й дозволить на 20% наростити її виробництво, адже програмою буде охоплений кожен покупець вітчизняної сільськогосподарської техніки.

Дотації на утримання худоби

4 млрд грн направляє Уряд на розвиток українського тваринництва. Надається підтримка як агровиробникам, так і для громадян, які утримують молодняк ВРХ. Громадяни, які утримують молодняк ВРХ, отримають 700 млн грн державної підтримки, або 2500 грн на голову молочної корови трьома траншами. Агровиробники, які утримують молочних корів, отримають 500 млн грн державної підтримки, або 1500 грн на голову молочної корови двома траншами. Ця ініціатива Уряду дозволить здешевити утримання 700 000 голів ВРХ для населення та агровиробників та збільшити в сільськогосподарських підприємствах поголів’я ВРХ на 11%, свиней на 18%, овець на 6%. Метою Уряду також є збільшення середньої продуктивності молочного ВРХ з 4000 літрів/рік до 7000-9000 літрів /рік. Агровиробники отримають 50% компенсацію вартості високопродуктивного поголів’я, а також біологічного матеріалу та ембріонів на суму 300 млн грн.2,5 млрд грн агровиробникам буде компенсовано на будівництво або реконструкцію тваринницьких комплексів. Йдеться про 25% компенсацію тіла кредиту, залученого на будівництво або реконструкцію комплексів в галузях свинарства, птахівництва та ВРХ, 30% відшкодування вартості введених в експлуатацію тваринницьких комплексів, побудованих без залучення кредитних коштів та до 3% здешевлення кредитних ресурсів, залучених на проекти із розвитку аквакультури, вівчарства, козівництва

Розвиток фермерських господарств

1 млрд грн виділяє Уряд на підтримку фермерів, що дозволить здешевити кредити до 1,5 облікової ставки НБУ, отримати 100% компенсацію вартості насіння та 90% компенсація вартості дорадчих послуг. При цьому таку підтримку отримають не великі латифундисти, а фермери з земельним банком до 500 га. Це стимулюватиме розвиток фермерства в Україні.

Підтримка кооперативів

Для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Уряд запускає програму підтримки садівництва, ягідництва, заготівлі молока і м’яса, будівництво овоче- та фруктосховищ на умовах спів фінансування проектів. 70% витрат на придбання обладнання компенсує держава.

Розвиток садівництва та виноградарства

Обсяг державної підтримки садівництва і виноградарства у 2018 році складе 300 млн грн. Це дозволить компенсувати 80% вартості саджанців і збільшити на 3 100 га площі садів, ягідників, виноградників вже до кінця року.

Джерело: Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України

 

Наразі для сільгоспвиробників Кіровоградського району завершився один із найвідповідальніших та напружених періодів, своєрідний вінець наполегливої праці хліборобів – збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур. На процес збирання врожаю впливає багато факторів, але погодні умови завжди відіграють в цьому провідну роль. Про особливості цьогорічних жнив сьогодні наша розмова із завідувачем сектору економічного аналізу та земельних відносин в агропромисловому комплексі району відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації Олександром Корнетою.

– Щороку погодно-кліматичні умови вносять свої корективи у вирощування сільськогосподарських культур. Винятком не став і 2017 рік. Проте, завдяки високій організаційній та технічній готовності сільгосппідприємств хліборобам нашого району вдалося вчасно розпочати жнивну кампанію 2017 року та в оптимальні строки зібрати вирощене збіжжя. Загалом цього року сільгоспвиробники обмолотили 22 тис. га та зібрали понад 71 тис. тонн ранніх зернових культур, при середній урожайності 32,4 ц/га. Основною продовольчою культурою для керівників агроформувань району різних форм власності була і залишається озима пшениця, якої у поточному році зібрали 49,7 тис. тонн, а середня урожайність склала 35,7 ц/га. Вагомий внесок у коровай району і області в цілому зробили сільгосппідприємства району, які намолотили понад 2 тис. тонн ранніх зернових та зернобобових культур: Державне підприємство «Дослідне господарство «Елітне» Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України (в.о. директора Олексій Немировський), ФГ «Покровське» (голова Юрій Харченко), ТОВ АФ «Відродження» (директор Руслан Згривець), ФГ Фоменка Є.В. (голова Євген Фоменко), СТОВ «Світоч» (директор Володимир Костовський). А найвищу урожайність ранніх зернових культур отримали у ФГ «Високобайрацьке» (голова Олексій Герасимов) – 51,5 ц/га, Державному підприємстві «Дослідне господарство «Елітне» Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук (в.о. директора Олексій Немировський) – 45,0 ц/га, ФГ «Землероб» (голова Олександр Кадигроб) – 41,8 ц/га, ТОВ АФ «Відродження» (директор Руслан Згривець) – 37,6 ц/га, ФГ Мізецького Г.В. (голова Григорій Мізецький) – 37,2 ц/га.

– Скажіть, яка тенденція простежується протягом останніх років стосовно структури посівних площ і посіви яких культур, на Вашу думку, варто збільшити сільгоспвиробникам у 2018 році?

– Якщо аналізувати структуру посівних площ, то протягом останніх років аграрії району значно збільшили площі посіву кукурудзи на зерно, сої та соняшника, натомість площі посіву озимого, ярого ячменю, а також озимого ріпаку в районі залишаються майже незмінними.

Озима пшениця є основною продовольчою культурою для товаровиробників району, тож визначаючи стратегію посівів сільгоспкультур на 2017-2018 роки та враховуючи попит на цю культуру на світовому ринку, думаю, сільгоспвиробникам району варто приділити більше уваги вирощуванню цієї культури, щоб мати необхідні запаси продовольчого зерна для хлібопечення та експорту.

– Олександре Федоровичу, чи достатньо уваги хлібороби району приділяють оновленню машинно-тракторного парку підприємств, зміцненню матеріально-технічної бази?

– Надзвичайно приємно, що з кожним роком сільгоспвиробники району значну частину коштів, отриманих від реалізації продукції, вкладають у розвиток своїх підприємств, придбання засобів захисту рослин, мінеральних добрив, будівництво та реконструкцію складських приміщень для зберігання зерна, а також сушарок та зерноочисних комплексів. Що стосується машинно-тракторного парку агроформувань району, то в переважній більшості, морально та технічно застарілі одиниці сільгоспмашин вітчизняного виробництва змінили нові високопродуктивні комбайни, трактори імпортного виробництва та комплектуючі до них. Лише протягом шести місяців цього року аграрії придбали техніки на суму понад 40 млн. грн. А це, у свою чергу, є свідченням того, що керівники господарств намагаються йти в ногу з часом і впроваджувати нові методи та форми роботи у своїх підприємствах, щоб не лише збирати високі врожаї, а й бути лідерами з виробництва сільгосппродукції.

– Як Ви вважаєте, чи на належному рівні в агроформуваннях нашого району ведеться розрахунок орендарів із власниками земельних ділянок?

– Зазвичай одразу після збору врожаю ранніх зернових культур керівники агроформувань району розпочинають розрахунок із власниками земельних паїв. Практика попередніх років свідчить про те, що більшість керівників сільгосппідприємств нараховує орендодавцям 4% і більше від нормативно грошової оцінки земельної ділянки. Крім того, на свій вибір орендодавці (в рахунок орендної плати за пай) можуть отримати кошти, продовольче, або фуражне зерно. Останнє теж, до речі, користується попитом у пайовиків і широко застосовується для годівлі тварин, адже майже у кожного селянина є особисте підсобне господарство.

– У всі часи праця хлібороба була однією з найважчих. Тож господарюючи на земельних угіддях, керівникам сільгосппідприємств району варто дбати й про гідну заробітну плату для своїх працівників. Як Ви можете охарактеризувати рівень виплати заробітної плати в агропромисловому комплексі району?

– За статистичними даними агроформування району мають дуже високий показник рентабельності у своїх підприємствах. Проте, маючи високі прибутки, на жаль, не всі керівники господарств приділяють належну увагу умовам оплати праці найманим працівникам. У 2017 році середня заробітна плата одного працюючого повинна складати не менше 6500 грн., хоча у районі є господарства, які виплачують своїм працівникам 8000-12000 грн. Серед найкращих роботодавців, які виплачують гідну заробітну плату працівникам агропромислового комплексу і таким чином дбають про добробут людей – ФГ Жукова М.О. (голова Микола Жуков), ФГ Патлаченка П.А. (голова Петро Патлаченко), ФГ Фоменка Є.В. (голова Євген Фоменко), Державне підприємство «Дослідне господарство «Елітне» Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції Національної академії аграрних наук України (в.о. директора Олексій Немировський), ФГ «Покровське» (голова Юрій Харченко). Сподіваюсь, найближчим часом інші керівники сільгосппідприємств теж переглянуть рівень виплати заробітної плати у своїх господарствах та збільшать його.

Нині ж хочу побажати хліборобам району гарної погоди, високих закупівельних цін на сільгосппродукцію, нехай щедро родять ниви, а над ними нехай завжди буде мирне небо!

Ірина ЖЕЛЄЗНЯКОВА

Газета «Зоря», Кіровоградський район

   

Уряд схвалив законопроект, який дозволяє ОТГ розпоряджатися своїми землями

Мінрегіон розробив простий і зрозумілий законопроект, яким об’єднаним територіальним громадам надається право розпоряджатися землями державної власності в межах своєї території. Цього законопроекту давно чекають всі ОТГ. Він посилить спроможність та інвестиційну привабливість громад. Так Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко у ході засідання КМУ прокоментував норми cхваленого Урядом законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території ОТГ».

«Ми надаємо потужний ресурс і новий поштовх для розвитку територіальних громад. Право розпоряджатися землями державної власності, вирішувати питання забудови, визначати належну базу оподаткування дозволить залучати в ОТГ інвестиційні кошти під інфраструктурні проекти та ефективно ними управляти. Це – важливе рішення в рамках децентралізації і підсилення можливостей громад», – зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр пояснив, що згаданий законопроект пропонує зміни до Земельного кодексу, законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про оренду землі», надаючи низку додаткових повноважень сільським, селищним, міським радам ОТГ. Серед таких повноважень – право розпоряджатися землями державної власності, передачі таких ділянок у користування та власність громадян і юридичних осіб, зміну цільового призначення ділянок приватної власності, розташованих у території об’єднаних територіальних громад. Окрім того, законопроект визначає перелік земель державної власності, які не можуть передаватися у комунальну власність та визначає термін «територія територіальної громади».

Так, у держави залишаються повноваження з розпорядження стратегічно важливими земельними ділянками:

– природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення під об’єктами природно-заповідного фонду загальнодержавного значення;

– на яких розташовані будівлі, споруди, інші об’єкти нерухомого майна державної власності;

– які перебувають у постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій (у тому числі землі лісогосподарського призначення, оборони).

До  уваги  сільгоспвиробників!

 

На  сьогоднішній  день  на  ринку  України  багато  компаній  пропонують  той  чи  інший  вид  підтримки  та  фінансування  сільгоспвиробників: це  і  постачання  насіння  і  засобів  захисту  рослин, поставка паливо-мастильних  матеріалів або  пряме фінансування  як  у ПАТ «Державна  продовольчо-зернова корпорація України». З 17.10.2018 року відбувся  старт програми закупівель  озимих  зернових  культур маймутнього  урожаю 2018 року. Основні умови проведення ПАТ «ДПЗКУ» програми закупівель озимих зернових культур майбутнього урожаю 2018 року

 

Реалізація даної програми передбачає закупівлю 450 тис. тонн пшениці та 50 тис. тонн ячменю майбутнього врожаю.

• Товар: озимі пшениця та ячмінь 3-го класу.

• Рекомендована мінімальна партія товару: 100,00 (сто) метричних тонн.

• Умови поставки: філія ПАТ «ДПЗКУ» або інший зерновий склад.

• Термін поставки: до 01 вересня 2018 року.

• Попередня оплата: 3 000,00 (три тисячі) гривень з урахуванням ПДВ (жовтень – грудень 2017 року).

• Відсоток за користування коштами: 10,5 % річних (у разі поставки товару на філії ПАТ «ДПЗКУ») та 11,0 % річних (у разі поставки товару на зернові склади, що не належать ПАТ «ДПЗКУ»).

• Остаточний розрахунок: здійснюється після поставки на зерновий склад всієї партії законтрактованого зерна (липень – вересень 2018 року).

• Перелік страхових компаній з якими співпрацюємо: ПАТ «СК «ПЗУ Україна», ПАТ «СК «ІНГО Україна», ПАТ «СК «Універсальна», ПрАТ «УАСК АСКА» та АТ «СК «АХА Страхування».

Аграрії можуть отримати відповіді та консультації з тих питань, що стосуються умов участі у форвардній програмі, збору та оформлення необхідних документів, підписання договорів та отримання коштів.

Тел.: (044) 206 15 41, forvard@pzcu.gov.ua