Обіцяно – зроблено: бюджетна політика

15.10.2020

Бюджет – це план формування і витрачання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами місцевого самоврядування. Задля ефективного управління коштами, комплексного та якісного вирішення питань розбудови та становлення громади місцевою владою були визначені пріоритетні завдання бюджетної політики ОТГ. Серед них: підвищення якості життя людей та досягнення сталого розвитку громади, бюджетна прозорість, якісна організація процесів планування, виконання, обліку та контролю за доходами та видатками бюджету.
До бюджету Великосеверинівської ОТГ у 2018- 2019 роках та за 8 місяців поточного року надійшло від сплати податків і зборів 16,4 млн. грн., 21,5 млн. грн. та 14,2 млн. грн. відповідно. Основним джерелом наповнення місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Він становить 65-70% від усіх надходжень до місцевого бюджету.
Найбільшими платниками податку з доходів фізичних осіб є: ТОВ «Ландтех» ( частка надходжень складає 35%), відділ освіти, молоді та спорту, культури та туризму (15%), ТОВ АК «Фаворит» (15%) та Великосеверинівська сільська рада (8%). Друге місце серед наповнювачів бюджету займають підприємства сільськогосподарської галузі СТОВ «Фрунзе», ПРАТ «СГ Надія НОВА» СФГ Мельниченко В.О, ФГ Шаповалов О.Г.. Відповідно третю та четверту сходинки займають суб’єкти підприємницької діяльності з продажу пального (11% ) та орендарі земельних ділянок, які сплачують 6,4% за користування земельними ділянками від загальної кількості платників податків.
Впродовж 2018-2019 років до бюджету Великосеверинівської ОТГ надходили кошти з державного бюджету у вигляді субвенції на формування інфраструктури ОТГ, здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку громади, розвиток освіти в рамках проєкту «Нова українська школа». Загальна сума цих вкладень складає майже 4535,0 тис. грн..
Окрім цього щороку до бюджету ОТГ надходять освітня та медична субвенції, дотації, субвенції на розвиток інклюзивної освіти і Нової української школи тощо, які Великосеверинівська сільська рада використовує за принципом цільового використання бюджетних коштів відповідно до Бюджетного кодексу України.

Довідково. Про видатки з місцевого бюджету Великосеверинівської ОТГ йшлося в матеріалах, опублікованих у рубриці «Обіцяно – зроблено».