Обіцяно – зроблено: громадянське суспільство

03.10.2020

З самого початку створення ОТГ робота сільської ради була зорієнтована на вектор налагодження конструктивного діалогу, партнерських відносин між владою та громадою, визначення дієвих форм участі. Серед них: запровадження Програми «Громадський бюджет», проведення консультацій з громадськістю, створення Громадської ради та інших консультативно-дорадчих органів, відкритий інформаційний простір тощо.
Слід зазначити, що ми одні із перших з числа новостворених ОТГ, запровадивши конкурс громадських ініціатив – «Громадський бюджет», запропонували мешканцям громади брати участь у бюджетному процесі та разом вирішувати питання розвитку наших сіл. А вже наприкінці 2017 року, використавши дієвий інструмент громадської участі, визначили 9 проектів-переможців, які згодом втілили життя. І ось вже третій рік поспіль в ОТГ існує прозора система та реальна можливість для жителів реалізовувати своє проекти та робити свої рідні села кращими.

З’ясувавши, що громадяни мало обізнані щодо роботи виконавчих органів ради, депутатського корпусу за ініціативи сільського голови Сергія Левченка та підтримки депутатів було вирішено створити консультативно-дорадчий орган – Громадську раду. На початку 2019 року при виконавчому комітеті сільської ради її було створено. Головне завдання Громадської ради – здійснювати громадський контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування, формувати ефективну співпрацю між владою та громадськістю, підіймати проблемні питання та розробляти пропозиції до пошуку шляхів їх вирішення. До її складу увійшли представники від кожного населеного пункту громади. Вже сьогодні напрацьований досвід співпраці та дієвий засіб почути об’єктивні думки та аргументи сторін діалогу.
Не менш важливим для сільської ради було і залишається питання налагодження комунікацій з молоддю – головним ресурсом ОТГ. Аби ініціативна молодь змогла долучитися до участі в житті громади, вирішили створити Молодіжну раду – інструмент молодіжного голосу, який дає можливості щодо забезпечення та реалізації молодіжної політики в громаді.
Також важливою складовою місцевої демократії є доступ громадян до публічної інформації про життя громади на її офіційному веб-сайті, який став й інформаційним порталом, завдяки якому є можливість дізнатися про події, які відбуваються у громаді та країні. Важливо, що на сайті розміщуються нормативно-правові документи – рішення ради, виконавчого комітету тощо.
У тому, що ми вже зробили, звичайно є суттєва заслуга і самих жителів громади, які проявили інтерес і підтримали нас. Тож ми працюємо далі, щоб залучити до роботи якнайбільше активних та вмотивованих людей, які повинні зрозуміти: місцева влада – це вони самі.
Довідка. Загальна вартість проектів Громадського бюджету, які були реалізовані на території ОТГ протягом 2018- 2020 років складає близько 1млн.200 тис.грн.