Обіцяно – зроблено: культура

09.10.2020

Будинки культури та сільські клуби –   єдине місце дозвілля та творчого розвитку для дітей та дорослих, головні осередки, навколо яких існує культурне життя в селах. То ж на час утворення об’єднаної громади   важливо було надати закладам культури нового імпульсу життя,  взяти на себе  відповідальність перетворити їх на майданчики для комунікацій людей різного віку, які  б об’єднували  громаду та створювали  можливості розвитку території.  Аби розвивати культурну  сферу, перш за все, визначили  шляхи подальшого існування  закладів культури та  їх реформування, запровадження нових напрямків і форм надання населенню культурно-мистецьких,  інформаційних послуг, підвищення їх якості,  залучення до  діяльності культурного середовища якомога більше жителів громади. Протягом останніх років владою за підтримки  депутатського корпусу в рамках Програми розвитку культури та охорони культурної спадщини на території ОТГ проведено значну роботу в різних напрямках галузі культури.

В громаді збережена мережа установ культури та проведено реформування культурних закладів. Для відновлення та підтримання належного стану культурної інфраструктури   проводили поточні ремонти приміщень та оновлення їх матеріальної бази, забезпечили  обладнанням зали для занять хореографічних колективів, поповнення книжкового фонду, доступ до мережі Інтернет. Також проводиться постійна робота щодо підтримки діяльності  аматорських колективів шляхом придбання апаратури, комп’ютерної техніки, сценічних костюмів.

Головними напрямками роботи закладів культури на місцях є клубна, бібліотечна та музейна і туристична діяльність. В громаді  діють  аматорські колективи: вокальні колективи «Вербиченька», «Мальви», 2 дитячі вокальні колективи, 3 театри малих форм, гурток художнього читання, дитячі хореографічні колективи «Незабудки» та «Карамельки», любительське творче об’єднання «Севериночка». Аматори громади беруть активну участь в районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях та конкурсах, отримують відзнаки і нагороди.

На території громади традиційними стали мистецькі заходи до державних, народних та місцевих свят. В останні роки в ОТГ не лише продовжували культурні традиції сіл, а й започаткували нові. Так, у 2018 році Оситнязьким БК започатковано пісенний вернісаж «Інгульські зорі», в якому беруть участь аматорські колективи районів області та міста Кропивницький. У 2019 році родзинкою стали фестиваль-конкурс «Сузір’я талантів» та фестиваль авторської пісні та поезії імені О. В. Чумаченка. А щоб творчі люди відчували, що їх таланти важливі для громади, виконавчим комітетом за підтримки депутатського корпусу було затверджено програму виплати стимулюючих премій.

Не менш важливими осередками для громади є бібліотеки. Чотири бібліотечні заклади щороку відвідують близько двох тисяч користувачів – любителів читання. Разом з цим розвиток сучасних інтернет-технологій створив передумови для активного використання інтернет-ресурсів у практиці роботи бібліотек. Першою у цьому напрямку стала Оситнязька бібліотека. Оснащена  комп’ютерною та офісною технікою, бібліотечний заклад розширює спектр послуг, перетворюючись на інформаційний центр. Відвідувачі можуть користуватися безоплатним Інтернетом, друкувати, та копіювати. Люди похилого віку за допомоги бібліотекаря можуть оплатити комунальні послуги, а діти та молодь поспілкуватися в інтерактивному просторі. Звичайно, все що зроблено  неможливо без підтримки сільського голови Сергія Левченка, депутатів сільської ради, небайдужих мешканців громади.

І останнє. Культура є невід’ємною частиною громади, яка так само важлива, як і добре врядування, фінансова стабільність чи соціальна справедливість, а  формування культурного простору – це запорука успішного розвитку громади. Тож ми  з вами на правильному шляху. Рухаємося далі…

Довідково.  З 2018 року  на розвиток культури  сільська рада використала понад 700 тис. грн..