Обіцяно – зроблено: соціальний захист

24.09.2020

Основою сталого розвитку та благополуччя населення в об’єднаній територіальній громаді є соціальна відповідальність мешканців та влади, а наявність дієвої, ефективної системи соціального захисту – це свідоцтво рівня розвитку громади, його відповідності вимогам часу. Тож турбота про старше покоління, молодь та дітей, підтримка соціально незахищених жителів – основні пріоритети роботи сільського голови Сергія Левченка. Щоб вивести соціальні послуги в ОТГ на новий якісний рівень за його ініціативи у жовтні 2018 року у сільській раді була створена повноцінна соціальна служба, яка працює з людьми і заради людей. Так, впродовж двох років фахівцями служби у справах дітей та соціального захисту населення було надано понад 9600 послуг отримувачам різних видів державної соціальної допомоги, пільг та субсидій; проведено 268 обстежень матеріально-побутових умов проживання мешканців та складено понад 60 соціальних паспортів учасників АТО/ООС та багатодітних сімей; видано понад 1000 довідок; забезпечено роботу «гарячої лінії» та надано близько 6800 інформаційно-консультаційних послуг.

Головне у громаді люди. В рамках реалізації соціальних місцевих програм владою вирішуються питання соціального захисту населення. Так, спеціалістами служби забезпечено пільгове перевезення відповідних категорій жителів громади на загальну суму 60235 грн., 18 мешканців ОТГ з функціональними порушеннями забезпечені засобами реабілітації, вартість яких складає 40,7 тис.грн.; в рамках угоди про співпрацю з територіальним центром соціальних послуг Соколівської ОТГ п’ять соціальних працівників доглядають та допомагають 35 жителям громади похилого віку. Не залишаються без уваги й учасники АТО та воїни – інтернаціоналісти, ліквідатори аварії на ЧАЕС, ветерани Другої світової війни та їхні вдови, люди похилого віку. Зокрема, в рамках програми «Турбота» сільська рада спрямовує кошти тим, хто потребує матеріальної підтримки. Впродовж останніх трьох років таку допомогу отримали 258 жителів громади, загальна сума якої складає близько 613тис.грн., серед них – і учасники АТО, яким було надано за рахунок коштів місцевого бюджету допомогу на вирішення матеріально-побутових питань на суму понад 184 тис.грн.. Уважно ставимося й до літніх людей, які пройшли довгу і важку дорогу життя. Всім землякам, кому виповнюється 90 і більше років, сільська рада щорічно виплачує матеріальну допомогу. За останні три роки 53 довгожителів ОТГ отримали матеріальну підтримку, загальна сума якої складає 26,5 тис.грн.
«Чужих дітей не буває». Цей вислів є лейтмотивом всієї роботи служби щодо захисту права дитини. Міждисциплінарною командою з групи фахівців забезпечується реалізація плану соціального захисту дітей, які сьогодні перебувають на первинному обліку у службі. А це 17 дітей з числа сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, та 2 сім’ї, в яких проживають 14 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Зосереджена увага працівників служби на захисту їх прав та інтересів: дбають про їх безпеку, оздоровлення, забезпечення житлових/майнових прав, проводять профілактичні рейди. Сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дуже рано стикаються з багатьма викликами. І відсутність житла – одна з найактуальніших проблем для них. У цьому році сільській раді вдалося вирішити таку проблему – за державні кошти придбали житло дитині позбавленій батьківського піклування.
А ще служба у справах дітей та соціального захисту працює у напрямку гендерної політики, протидії торгівлі людьми та насильству в сім’ї, долучається до участі в соціальних проєктах «Соціальна громада», «Допомога поруч», «Пакунок малюка» тощо.

Одним словом, робимо все, щоб забезпечити доступність, ефективність і якість соціального обслуговування населення Великосеверинівської громади. Бо головною цінністю залишаються люди та їхній добробут. Рухаємось далі…