Обіцяно – зроблено: землекористування та містобудування

25.09.2020

Розвиток території об’єднаної територіальної громади, її населених пунктів напряму залежать від наявної містобудівної та землевпорядної документації. Саме вона дозволяє вирішувати питання ефективного планування територій, раціонального використання земельних ресурсів, загального розвитку інфраструктури населених пунктів, розвитку інженерних мереж, надходження інвестицій тощо. Зважаючи на це, виконавчий комітет сільської ради здійснює у цьому напрямку постійну цілеспрямовану роботу. Починаючи з 2017 року, розроблюються та затверджуються генеральні плани населених пунктів, плани зонування і детальні плани територій, проводиться їх оновлення та вносяться зміни до них.
Так, у 2018 році виготовлено містобудівну документацію «Детальний план території під розміщення амбулаторії в с. Велика Северинка», що дозволило прийняти участь у програмі Президента України «Сільська медицина». Як наслідок на території села збудована та працює сучасна амбулаторія. Також було виготовлено містобудівну документацію «Детальний план території під розміщення стадіону у с. Велика Северинка» Це дозволило виготовити проектно-кошторисну документацію сучасного, за останніми вимогами часу, стадіону та подати проект на фінансування за рахунок державного фонду регіонального розвитку для залучення коштів на його будівництво. А це в перспективі дасть змогу створити нові робочі місця, проводити змагання як місцевого так і регіонального рівнів, забезпечити роботу спортивних секцій та розвиток спорту в цілому, а також залучати додаткові кошти до місцевого бюджету. Після оновлення у 2017 році генерального плану с. Підгайці було виготовлено Проект землеустрою щодо встановлення меж села Підгайці загальною площею 481,5280 га. У серпні поточного року межі с. Підгайці встановлено, про що свідчить витяг з Державного земельного кадастру, а у межових суперечках між сільською радою та містом Кропивницький поставлено крапку.

Впродовж 2018-2019 років виконувалися топографо-геодезичні роботи по селам Оситняжка, Велика Северинка, Лозуватка та Кандаурове. У минулому році виготовлено містобудівну документацію «Оновлення та внесення змін до генеральних планів с. Велика Северинка та с. Оситняжка» Загалом, з шести населених пунктів ОТГ три мають оновлену містобудівну документацію: Підгайці, Велика Северинка та Оситняжка.
За для раціонального використання земель у 2019 році розроблена документація із землеустрою щодо інвентаризації земель загального площею 142,6243 га на території Оситнязького старостинського округу. Це дає більш точне визначення щодо місця розташування, меж, розмірів, правового статусу земельних ділянок, виявлення земель, що не використовуються, або використовуються нераціонально чи не за цільовим призначенням, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру тощо.
З метою залучення коштів у місцевий бюджет та розуміючи важливість такого ресурсу як земля, сільська рада у минулому році провела аукціони щодо продажу прав на земельні ділянки в оренду та у власність на території с. Підгайці, що у першому випадку в тричі збільшило розмір орендної плати (з 9000 до 27000 грн.), а другому поповнило бюджет на понад сім мільйонів гривень. У поточному році розроблено інженерно-технічні заходи цивільного захисту на мирний час до містобудівної документації Великої Северинки та Оситняжки.
На площі 373,67 га землі за заявами власників ВРХ створені громадські пасовища. Рішенням сесії у вересні 2020 року передбачено кошти для встановлення (зміни) меж с. Велика Северинка та с. Оситняжка.
Бути господарем на своїй землі означає робити все для подальшого розвитку своєї громади. І все, що зроблене у Великосеверинівській ОТГ у цьому напрямку це підтверджує. Тож ми з вами на правильному шляху. Рухаємося далі…
Довідка: на заходи у сфері містобудування та землевпорядкування з місцевого бюджету було витрачено близько 1110 тис. грн.