Україна стає активним учасником євроатлантичної системи безпеки і оборони

16.03.2019

Про це поінформувала Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе. У Річному звіті Генерального секретаря НАТО за 2018 рік (https://bit.ly/2W8RZKP) значна увага приділяється розвитку співробітництва НАТО з Україною, яка все далі стає активним учасником євроатлантичної системи безпеки і оборони.

В окремому розділі Звіту перелічені основні заходи протягом року як політичного, так і практичного напрямку. НАТО підтвердило свою готовність продовжувати підтримувати Україну в імплементації її широкомасштабної програми реформ, спрямованої на впровадження євроатлантичних принципів і стандартів на тлі аспірантських прагнень України до членства в НАТО.

Україна прямо згадується у Звіті Генсека як держава-аспірант НАТО у розділі “Політика відкритих дверей НАТО”.

Значна увага приділяється сприянню Україні у захисті суверенітету та територіальної цілісності у зв’язку із російською агресією. Так, у Звіті зазначається, що у 2014 році, внаслідок анексії Криму, практичне співробітництво між НАТО і Росією було призупинено. Агресивні дії Росії в Україні, її дестабілізуюча військова поведінка та використання гібридних загроз значно змінили міжнародне середовище безпеки – погіршивши стабільність і безпеку і збільшивши непередбачуваність.

Серед практичного співробітництва з нашою державою у Звіті згадується реалізація десяти трастових фондів і програм НАТО на підтримку України із загалом двадцяти, що існують в НАТО, та участь України у трьох військових навчаннях країн НАТО в регіоні Чорного моря: “Sea Shield” – 7-11 травня, “Sea Breeze” – 9-21 липня, “Iron Wolf” – 1-30 листопада, з яких в навчаннях “Sea Breeze” Україна виступила співорганізатором.