Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен»

11.09.2023

Упродовж вересня – жовтня 2023 року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Державний центр зайнятості та обласні військові адміністрації проведуть інформаційну кампанію «Робота для ВПО: ти потрібен!».

Мета кампанії – посилення комунікації між усіма інституціями, які опікуються внутрішньо переміщеними українцями, задля ефективної їх інтеграції у громади, стимулювання у пошуку роботи, інформування про актуальні вакансії та активні програми сприяння зайнятості, створення з допомогою міжнародних організацій додаткових програм з професійного навчання та перенавчання ВПО.

Ціль – збільшити кількість внутрішніх переселенців, які знайшли роботу, в рази.

8eccf2cf8f73854a4a40541ddd451f81

Перелік програм  за участі міжнародних гуманітарних організацій, спрямованих на допомогу працевлаштуванню ВПО (за даними моніторингу з відкритих джерел та ресурсів Мінреінтеграції)

• Українсько-британська IT-ініціатива Project Ukraine запустила міжнародну платформу Find Refuge для підтримки українців, які потерпають від війни. Щоб отримати допомогу, потрібно зареєструватися на сайті та заповнити цю онлайн-форму.

• В Україні стартує програма E-Export Intensive, яка покликана залучити до електронної комерції переселенців, ветеранів і підприємців, що постраждали через війну. Навчальний курс допоможе ознайомитися зі всіма аспектами роботи в сегменті e-commerce, зокрема з відкриттям магазину і здійсненням перших продажів на найпопулярніших платформах eBay, Etsy, Amazon, Shopify. E-Export Intensive протягом червня-липня передбачає серію безкоштовних практичних вебінарів. Долучитися до навчального процесу можна, попередньо зареєструвавшись онлайн.

• Постраждалі від війни громадяни з Київської, Чернігівської та Полтавської областей можуть взяти участь у проєкті перекваліфікації від Міжнародної організації з міграції (МОМ). Проєктом передбачена можливість для 300 мешканців зазначених регіонів, включаючи внутрішньо переміщених осіб та осіб, які повернулися у громади, пройти навчання й опанувати такі нові спеціальності: · швачка; · кондитер; · бухгалтер; · тестувальник програмного забезпечення; · водій вантажного автомобіля; · перукар; · манікюрник та інші.

Для мікропідприємств: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScK9_SRDjSqyBwzswEBD7yoIY_u02DN_2HHy7DPoms469PLDQ/viewform

Для малих підприємств: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc8ESyuJfHegxcCXTZPeVjJthz-i19T_x97Q5BYrT1YzSKKgQ/viewform

• Благодійна організація «СОС Дитячі Містечка» оголосила грантову програму на створення або відновлення бізнесу. Про це повідомили на сайті організації. До 150 тис. гривень можуть отримати батьки родин із дітьми з-поміж ВПО, які проживають чи зареєстровані в одній з областей: Полтавській, Київській, Івано-Франківській, Чернівецькій або Львівській. А також мають чинний статус ФОП, який вимушено призупинив діяльність. Або якщо ВПО готові відкрити його протягом найближчого місяця. Організатори планують підтримати не менше сотні підприємницьких проєктів. Сумарний бюджет конкурсу – 10 млн гривень. (https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=TuNZ1IESlEqgsDFgaWqB7T5FvRA6Do5Kt-hOAyWNae5UQjBEU0xZWDFPRjE5NEtUMUhWN0xHQURERS4u)

• В Україні працює кар’єрний проєкт для жінок «ВОНА хаб». Проєкт реалізується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA Ukraine) за фінансової підтримки Посольства Великої Британії та Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA). Це місце, де жінки, які постраждали від війни, можуть знайти підтримку, отримати роботу та професію. Для цього спеціалісти безкоштовно навчають новим спеціальностям і навичкам, допомагають у працевлаштуванні й навіть у розвитку власного бізнесу. Вибір професій різноманітний: від ландшафтного дизайнера до оператора дронів, а кар’єрні консультанти працюють з кожною жінкою індивідуально. Всього працює 7 просторів – у Києві, Львові, Ужгороді, Луцьку, Чернівцях, Запоріжжі та Дніпрі. Докладніше про проєкт і вибір професій – за посиланням https://www.vonahub.org.ua/opys-proiektu/