Найбільш ефективний метод боротьби з амброзією – видалення рослин разом з корінням. На клумбах та присадибних ділянках найкраще саме виривати рослини. На посівах сільськогосподарських культур проти амброзії застосовуються гербіциди, ефективні проти однорічних дводольних бур’янів. Скошування на низькому рівні рослин амброзії безпосередньо перед цвітінням також буде ефективним методом боротьби. Так мінімізується здатність до відростання рослини.
Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертається до всіх осіб, суб’єктів господарювання та жителів Кіровоградщини із закликом провести роботи по знищенню рослин амброзії та недопущення її масового цвітіння на території області.
Довідково. Амброзія полинолиста – це однорічна яра рослина. Вона розмножується насінням, яке утворюється в великій кількості. Бур’ян значно збіднює грунт, пригнічує та витісняє сільськогосподарські рослини, що спричиняє значні втрати врожаю. Саме через це амброзію полинолисту віднесено до карантинних організмів. Крім того, пилок амброзії полинолистої є сильним алергеном. Потрапляючи до органів дихання, в очі, ніс, бронхи, викликає алергічне захворювання – поліноз, сльозотечу, погіршується зір, підвищується температура тіла, з’являється кашель, головні болі. У хворих на астму викликає приступи хвороби.
Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області