«Пакунок малюка» – це одна із затребуваних новацій для молодих батьків.
Уряд України акцентує особливу увагу на зазначеній потребі та виділяє значний обсяг коштів на відповідні закупівлі. У бюджеті на 2023 рік закладено 1,43 млрд. грн. на придбання «пакунків малюка», а також на надання грошової компенсації родинам за їх невикористання.
Медичні заклади по всій країні забезпечені запасами «пакунку малюка» практично до кінця червня. Станом на 1 січня, на складах зберігалося 21,7 тис. запасів допомоги. З 1 січня по 15 березня 2023 року було видано 7 тис. «пакунків». Наразі залишки на складах регіонів України складають 14,7 тис., тобто з поточним рівнем використання в обсязі 3,5 тис. на місяць – їх вистачить ще на понад 4 місяці.
Зокрема, на початку року Міністерство соціальної політики зібрало потребу областей щодо того, яка кількість «пакунків малюка» буде необхідною на місцях. Крім цього, вже підготовлена документація для проведення тендеру, який буде оголошений найближчими днями. До кінця квітня планується підписати договір з майбутнім постачальником, який переможе у тендерній процедурі.
Таким чином, у Міністерства соціальної політики і майбутнього постачальника є достатньо часу, аби забезпечити всі заклади охорони здоровʼя достатньою кількістю нових «пакунків». Для порівняння: за весь 2022 рік було видано молодим батькам 52 тис. пакунків.
При цьому спостерігається стійка тенденція до того, що батьки новонародженої дитини все частіше обирають не «пакунок малюка», а грошову компенсацію за нього.
Протягом 2022 року 154 тис. родин (тобто 74% всіх батьків) обрали фінансову допомогу. У цьому році тенденція лише посилюється: з 40,5 тис. родин – 33,5 тис. сімей надали перевагу грошовій виплаті, що у відсотковому співвідношенні становить 82%.