Під час пошуку першої роботи, багато молодих людей стикаються з парадоксальною проблемою: роботодавці готові брати на роботу молодих людей, але вимагають від них попереднього досвіду. Логічне питання — де ж узяти цей досвід людині, яка щойно закінчила університет і мінімум 4 роки свого життя присвятила профільному навчанню?
Та насправді, у цієї проблеми є цілком реальне вирішення. Нижче дієві поради, які допоможуть студентам отримати необхідний досвід без шкоди для навчання.
Стажування
Одна з головних можливостей для молодих людей — пройти стажування у бажаній компанії. Це допоможе не тільки набратися нових знань, а ще й дасть цілком конкретне уявлення, як саме відбувається робота на певній посаді. Крім того, стажуватися подекуди можна в кількох місцях одночасно, і не лише за основним напрямком освіти.
У деяких компаніях молодим людям пропонують оплачуване стажування — усе залежить від вакансії та обов’язків стажиста. Крім того, стажування — це цілком реальний варіант, аби в майбутньому отримати роботу в компанії, де проходить практика. Звісно, якщо людина добре покаже себе під час стажування. Фахівці радять: аби стажування пройшло успішно, варто бути максимально відкритим до нових знань і досвіду.
Волонтерство
По-перше, волонтерство демонструє активну позицію людини та її готовність долучитися до цікавого проєкту навіть на безоплатних засадах. По-друге, це важливий досвід проєктного менеджменту, роботи в команді та знайомства з великою кількістю професіоналів, про який обов’язково потрібно вказувати в резюме. Чим більше волонтерська робота відповідатиме бажаній посаді — тим краще. Головне — вказати, яких умінь та навичок людина набула під час своєї добровільної праці та як саме зможе впровадити їх в основній спеціальності.
Підробіток і неповна зайнятість
Багато молодих людей в Україні, як і в усьому світі, починають шукати першу роботу ще у студентські роки. Тому аби отримати перший досвід роботи без шкоди для навчання, можна влаштуватися на роботу з неповною зайнятістю, або знайти роботодавця, який готовий взяти до себе студента і розуміє, що кандидат буде поєднувати роботу з освітою.
Самостійні проєкти
Якщо ж людина змогла організувати власний проєкт — це точно має бути в резюме, а роботодавці неодмінно звернуть на це увагу. Навіть якщо цей проєкт не був комерційним і стосувався, наприклад, тільки студентських активностей.
Самоосвіта
Роботодавці завжди цінують людей, які готові вивчати щось нове. Якщо кандидат заздалегідь пройшов профільний курс або тренінг, вивчив щось поза стандартною програмою — це може стати вагомим плюсом під час його працевлаштування.
Докладніше про отримання необхідного досвіду можна дізнатися за посиланням – https://bf.diia.gov.ua/…/mene-ne-berut-na-robotu-bez…
Кожна людина набуває знань та отримує бажану посаду, якщо докладає до цього максимум своїх зусиль.
За матеріалами Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України