Змінився порядок надання ВПО житла для тимчасового проживання

08.01.2024

Кабмін вніс зміни до Порядку формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання ВПО. Відповідний документ розробило Мінреінтеграції.

Кабмін вніс зміни до Постанови від 29.04.2022 №495, якою затверджено Порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб. Відповідний документ розробило Мінреінтеграції.

Перелік пріоритетності надання тимчасового житла ВПО доповнено новими категоріями.

«Тепер туди входять, у тому числі, сім’ї військовослужбовців з-поміж внутрішньо переміщених осіб; ВПО, які повторно перемістилися через збройну агресію рф. А також ВПО з-поміж мешканців відповідної територіальної громади, яка здійснює забезпечення житловими приміщеннями із фонду, житло яких було зруйноване», – йдеться в Постанові.

Розширено можливості фінансування органами місцевого самоврядування (ОМС) фонду житла, призначеного для тимчасового проживання ВПО, поза межами їхньої юрисдикції. Тобто ОМС тих територій, із яких перемістилися ВПО, зможуть брати участь у розподілі житлового фонду у приймаючих громадах.

Відтепер ВПО можуть стати на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, навіть за відсутності такого фонду на момент їхнього звернення.

Зазначений документ напрацьовано за результатами роботи Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Ухвалення цього рішення сприятиме ефективному обліку та наданню житла для тимчасового проживання внутрішніх переселенців.

Нові правила для ВПО
З 1 грудня 2023 року особа, яка не працює, повинна протягом трьох місяців сприяти своїй зайнятості. Це значить, що для отримання виплат для ВПО потрібно, щоб громадянин працездатного віку зробив щось з переліку:

Працевлаштуватися;
Зареєструватися як фізична особа підприємець;
Стати на облік як фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність (стосується, до прикладу, адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців тощо);
Подати заявку для отримання допомоги на здобуття економічної самостійності (наприклад, мікрогранту, гранту на створення або на розвиток власного бізнесу, ваучера на навчання тощо);
Зареєструватися в Центрі зайнятості та отримати статус безробітного.
При цьому важливо зазначити, що деякі громадяни не вважаються безробітними, навіть якщо вони не мають офіційного працевлаштування. Це стосується випадків, коли людина:

Доглядає за дитиною (до 6 років);
Має трьох і більше дітей віком до 18 років;
Виховує малолітню дитину, що навчається онлайн, що підтверджено документально і фактичним місцем проживання/перебування цієї особи є території, включені до переліку територій, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій, затвердженого Мінреінтеграції.

Джерело