Існує думка, що найпростіший шлях до продовження виплат ВПО за новими правилами – це фіктивне відкриття ФОП: людина начебто зайнята й має право на державну підтримку, але насправді нічого не робить.
Юридичний порадник для ВПО застерігає від таких дій.
По-перше, відкриття ФОП не означає автоматичного призначення допомоги на проживання ВПО. Якщо сім’я не відповідає хоча б одному з багатьох критеріїв, виплат НЕ буде.
По-друге, відкриття ФОП зобов’язує вести й подавати звітність, сплачувати єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове страхування (ЄСВ), сплачувати податки. Навіть якщо ФОП не здійснює діяльності, треба подавати декларації з нульовими показниками.
По-третє, для ФОПів діють окремі правила обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений у розмірі:
для платників ЄП І гр: 8000 грн (розмір мінімальної з/п);
для платників ЄП II гр: 16 000 грн;
для платників ЄП III гр: 24 000 грн.
Виходить, що переселенці, які зареєструвалися як ФОП без наміру займатися підприємницькою діяльністю, позбавляють себе права на допомогу ВПО та інші види соціальної підтримки за критерієм перевищення доходів.
Людина хоче зміцнити свій добробут, а насправді його руйнує. Приймаймо зважені рішення, щоб не помилитися!