Встановлено захворювання на високопатогенний грип птиці

24.09.2024

У приватному домоволодінні села Созонівка Великосеверинівської громади Кропивницького району виявили високопатогенний грип птиці.
Рішенням місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кропивницькій районній державній адміністрації оголошено карантин та затверджено План заходів з локалізації та ліквідації даного захворювання. Частину території села Созонівка оголошено інфікованою зоною. Також, визначено буферну зону та зону спостереження.
У інфікованій зоні комісійно вилучаються всі види птиці, яка піддається умертвінню та знищується шляхом спалювання у визначеному органом місцевого самоврядування місці. До виконання заходів долучені органи місцевого самоврядування, органи та установи Держпродспоживслужби, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної поліції.
За вилучену у громадян птицю державою передбачено грошове відшкодування згідно з чинним законодавством.
У буферній зоні та зоні спостереження проводиться облік та епізоотичне обстеження всіх дворогосподарств та клінічне обстеження птиці, яка утримується.
Діє заборона на проведення ярмарків, виставок, базарів, а також розважальних заходів, діяльність яких пов’язана з використанням птиці. Дика птиця, яка утримується в неволі, не випускається з метою поповнення поголів’я дичини.
З мешканцями інфікованої, буферної зон та зони спостереження проводиться роз’яснювальна робота щодо посилення заходів біобезпеки в особистих дворогосподарствах.
Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області застерігає громадян від купівлі живої птиці, яка не супроводжується ветеринарними документами.
Грип птиці – гостра контагіозна вірусна інфекція птахів, викликана будь-яким вірусом грипу A: субтипів H5 та H7, та характеризується загальним пригніченням, набряками, ураженням респіраторних органів та шлунково-кишкового тракту та перебігає у виді епізоотій та ензоотій. На інфікованому пір’ї вірус зберігає патогенність 8-20 днів, у крові та ексудаті в запаяних ампулах у ліофілізованому вигляді – понад 2 роки. До грипу сприйнятлива домашня, синантропна та дика перелітна птиця. Джерелом інфекції є хвора і перехворіла птиця, а також водоплавна птиця без клінічних ознак захворювання. Дикі качки, крячки, лебеді, чайки та інші види перелітної птиці, чутливі до вірусу грипу птиці, є носіями інфекції та природним резервуаром інфекції.

Грип птиці

Кропивницьке районне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Кіровоградській області