Боти чи не боти?

15.06.2022

Департамент кіберполіції НПУ спільно з Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП, Держспецзв’язку та Мінцифрою розробив ресурс для перевірки чат-ботів у Telegram. 

Окупанти ведуть активну війну проти України в інформаційному полі. При цьому один із напрямків – створення фейкових ботів. Підробки дозволяють загарбникам отримати цінну інформацію замість українських правоохоронців. Тож інформація, якою ви володієте, може «потрапити не в ті руки». Окрім того, зловмисники можуть заволодіти вашими персональними даними, а також є ризик отримати умисно недостовірні чи неперевірені відомості, якщо чат-бот належить ворогу.

Будьте пильними та не дайте ворогам жодного шансу ввести вас в оману.  Перевіряйте боти за посиланням: https://dovidka.info/botchecker/. Ботчекер покаже, чи справжній чат-бот, а також кількість його двійників.

А якщо ви виявили бота, якого у базі немає, повідомте про нього до Кіберполіції –  https://t.me/stopdrugsbot.

Виявили техніку окупанта, його поплічників, мітки, нерозірвані снаряди або випадки мародерства? Маєте камери зовнішнього відеоспостереження у місцях, де перебувають окупанти? Надайте інформацію правоохоронцям через бот https://t.me/ukraine_avanger_bot.