Бюджет 2020: чого чекати ОТГ?

01.10.2019

Асоціація міст України проаналізувала законопроекти, що регулюють державний бюджет 2020 року та бюджетний кодекс України, і прийшли до висновку про суттєві втрати, які очікують місцеві бюджети. Так чого ж чекати нашій громаді?
Припинення зарахування частини (13,44 %) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування у зв’язку із зарахуванням цих надходжень до дорожнього фонду. Потенційні втрати бюджету Великосеверинівської ОТГ складатимуть 2 млн. 640 тис. грн. Водночас ремонт доріг місцевого значення залишається за громадою та буде фінансуватися із місцевого бюджету. Тільки у минулому році на ці роботи було витрачено понад 1 млн .грн.
Не проведення індексації нормативної грошової оцінки землі призведе до збільшення індексу інфляції, що в свою чергу вплине на збільшення втрат бюджету ОТГ (планові надходження у 2019 році від плати за землю 2млн 580 тис. грн.).
У зв’язку з збільшенням кількості створених об’єднаних громад відповідно й зменшується субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у розрахунку на одного жителя села. Так, якщо у 2018році на громаду було виділено 1 млн.754 тис.грн., то вже в поточному році ця сума складає 1 млн. 627 тис.грн. У 2020 році передбачається зменшення ще на 9% – близько 1480,6 тис. грн. .
Додаткове навантаження на місцевий бюджет складуть витрати пов’язані з підвищенням заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної освіти відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» та від 10 липня 2019 року № 695 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року № 22». А це в середньому 246,5 тис.грн. Доцільніше ці видатки було б провести з державного бюджету шляхом надання субвенцій ОТГ.
Гарантовані державою пільги, такі як на проїзд та послуги зв’язку, в майбутньому році (як і в поточному) будуть проводитися за рахунок коштів місцевого бюджету.  А це приблизно 100 тис.грн.
Таким чином, відсутність у місцевих бюджетів реальних фінансових ресурсів на виконання власних та делегованих повноважень призведе до зменшення обсягу та зниження якості соціальних та комунальних послуг населенню, скорочення видатків на оновлення інфраструктури та розвиткові проекти.

Пілготовлено за інформацією фінансово-економічного відділу