До уваги жителів Великосеверинівської сільської ради!

21.01.2018

Соціальні норми, у межах яких призначаються субсидії та нараховуються пільги з оплати житлово-комунальних послуг затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2017 №409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”.

З 1 січня 2018 року змінені соціальні нормативи споживання ектропостачання щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії, а саме:

– для житлових приміщень (будинків), крім тих, що зазначені нижче – 70 кВт•г на місяць на сім’ю з однієї особи та додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 190 кВт•г на місяць;
– для житлових приміщень (будинків), не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів – 100 кВт•г на місяць на сім’ю з однієї особи та додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 220кВт•г на місяць;

– для житлових приміщень (будинків), обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води – 110 кВт•г на місяць на сім’ю з однієї особи та додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 230 кВт•г на місяць;
– для житлових приміщень (будинків), обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води – 130 кВт•г на місяць на сім’ю з однієї особи та додатково 30 кВт•г на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 250 кВт•г на місяць

У селах і селищах міського типу для громадян, яким відповідно до законодавства держава забезпечує безоплатне освітлення житла, соціальний норматив залишається незмінним − 30 кВт•г на місяць на одну особу.
Звертаємо увагу, що визначення соціальних норм споживання комунальних послуг належить до компетенції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Таким чином, оскільки нарахування плати за користування житлово-комунальними послугами здійснюється організаціями-надавачами відповідних послуг, за роз’ясненнями щодо застосування соціальних норм слід звертатися до вказаних організацій.

Пам’ятка про соціальні норми споживання природного газу,

які застосовуються для розрахунку розмірів житлових субсидій та пільг

Соціальні норми, у межах яких надаються субсидії та пільги з оплати житлово-комунальних послуг, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2017 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».
З поточного року змінені соціальні нормативи споживання природного газу на опалення, приготування їжі та підігрів води, а саме:

у разі використання природного газу для індивідуального опалення – 5,0 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі (в межах соціальної норми житла) на місяць в опалювальний період (коригуючий коефіцієнт для 1-2 поверхових будинків – 1,094, для будинків на 3 і більше поверхів – 0,798);

на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу;
на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу.

Звертаємо увагу, що визначення соціальних норм споживання комунальних послуг належить до компетенції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Таким чином, оскільки нарахування плати за користування житлово-комунальними послугами здійснюється організаціями-надавачами відповідних послуг, – за роз’ясненнями щодо застосування соціальних норм слід звертатися до вказаних організацій.

Внесено зміни до порядку надання житлових субсидій

Кабінетом Міністрів України 18 серпня 2017 року прийнято постанову №609, якою внесено зміни до порядку надання житлових субсидій, що набрали чинності з 19.08.2017 (з дня опублікування), зокрема:
– визначено розмір простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, яка враховується при визначенні права на перепризначення субсидії на наступний період.
Нагадаємо, що з 1 травня 2017 року впроваджена норма, згідно якої субсидія не перепризначається на наступний період при наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. В такому випадку субсидія буде перепризначена у разі погашення заборгованості або укладання договору реструктуризації боргу.

Тобто, якщо раніше сума простроченої заборгованості була навіть менше 100 грн., субсидія на наступний термін не перепризначалась.
Внесеними змінами передбачено, що при перепризначенні субсидії на наступний період враховується прострочена понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.).Змінами  передбачено, що отримувачі субсидії, які економно споживали газ або електроенергію для опалення житла протягом опалювального періоду, і у яких станом на 1 травня була переплата за послугу, можуть отримати частину зекономленої субсидії в сумі, що не перевищує вартості 100 куб. метрів газу або 150 кВт•год електроенергії (по електроенергії – це 112 грн., по газу– близько 695,79грн.).

– зменшено період, за який враховуються доходи домогосподарств для призначення житлових субсидій.

При розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон  2017/18 рр. – з 1 жовтня 2017 року будуть враховані доходи громадян за I та II квартал 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року – за III та IV квартал 2017 року.

Сім’ям, які вперше звернуться за призначенням субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.
Крім того, внесеними змінами надано можливість призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна та врегульовано питання виплати призначеної субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.

Чи отримає сім’я субсидію, яка має борги за комунальні послуги?

  1. Як наявність боргу за спожиті житлово-комунальні послуги впливає на призначення субсидії?

З травня поточного року змінено механізм нарахування субсидії. Субсидії не перепризначаються на наступний період тим сім’ям, у яких є прострочені понад два місяці борги за житлово-комунальні послуги.
Ця норма не стосується громадян, які вперше звертаються за субсидією.
Інформація про борги надана управлінням соціального захисту організаціями – надавачами послуг.

  1. За яких умов сім’я, яка має борги за комунальні послуги, може отримати субсидію?
    Для продовження надання субсидії необхідно сплатити борги, а якщо сім’я має значну заборгованість за комунальні послуги, вона може вирішити це питання шляхом укладання договору реструктуризації боргу – тобто її погашення частинами.

Для укладання договору реструктуризації необхідно звернутися до організації, у якій обліковуються борги за комунальні послуги.

  1. Якщо сім’я сплатить борг чи укладе договір реструктуризації – з якого часу їй буде призначена субсидія?

Якщо сім’ї не перепризначена субсидія у зв’язку з наявністю боргів,  управління соціального захисту населення повідомить про це сім’ю.
У разі, якщо заборгованість буде сплачена або укладений договір про реструктуризацію протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії, – на наступний строк субсидія буде призначена з дати закінчення дії попередньої субсидії, тобто з 1 травня.
В іншому випадку субсидія призначається з місяця, в якому документально підтверджено сплату заборгованості або укладено договір реструктуризації.
Про факт сплати боргу або його реструктуризації необхідно надати підтверджуючі документи до управління соціального захисту населення.

Про стан призначення субсидій для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива з січня 2018 року.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. При цьому субсидія на оплату житлово – комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Розрахунок  субсидії  для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива здійснюється виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

 1 ТРАВНЯ 2017 РОКУ ДІЄ ОНОВЛЕНА ПРОГРАМА ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ

З урахуванням прийнятих змін у травні поточного року органами соціального захисту населення буде проведено перепризначення субсидій на наступний 12-ти місячний термін, яка буде розрахована на неопалювальний сезон, а з жовтня – на новий опалювальний сезон. Сім’ям, які вже отримували субсидію повторно звертатися до органів соціального захисту населення та подавати документи не потрібно.

Звертаємо увагу, що заяву і декларацію про доходи необхідно повторно подавати  лише сім’ям, які:  орендують помешкання;  мають зміни у складі сім’ї (наприклад: хтось прописався чи виписався);  звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ;  виявили бажання отримувати субсидію за зареєстрованим місцем перебування.

 ЧИ ВПЛИВАЄ НАЯВНІСТЬ ПРОСТРОЧЕНОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ З ОПЛАТИ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ НА ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ?

Після закінчення строку отримання субсидії органи соціального захисту населення  самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді. У разі отримання від організацій-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що органи соціального захисту населення  інформують особу. Субсидія буде призначена з дати закінчення дії попередньої субсидії, якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення райдержадміністрації,  виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин.

ЗМІНЕНО ПІДХІД ЩОДО ВРАХУВАННЯ ДОХОДІВ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

Відтепер субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб без урахування податку з доходів фізичних осіб за чотири квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік. Під час здійснення розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, будуть враховані доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року, включно.

ОСОБЛИВОСТІ ВРАХУВАННЯ ДОХОДІВ НЕПРАЦЮЮЧИМ  ПЕНСІОНЕРАМ

У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць. Під час призначення субсидії на наступний період такій особі не враховуються її доходи у вигляді заробітної плати та доходи від підприємницької діяльності, якщо вона була непрацюючим пенсіонером на кінець періоду, за який враховуються доходи.

ДОПОВНЕНО ПЕРЕЛІК ДОХОДІВ, ЯКІ НЕ ВРАХОВУЮТЬСЯ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ

З 1 травня поточного року при призначенні субсидії  не враховується  до доходу сім’ї  державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.

ВИЗНАЧЕНО  ТЕРМІН  ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ ДЛЯ ДОМОГОСПОДАРСТВ З ІНДИВІДУАЛЬНИМ ОПАЛЕННЯМ

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до прийнятого рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то в опалювальний сезон  2017/2018рр. для сімей, які користуються індивідуальним опаленням, субсидія на послугу опалення буде нараховуватись  з 16 жовтня до 15 квітня. Для тих же, хто користується централізованим опаленням,  субсидія й надалі призначатиметься на період з 1 жовтня до 30 квітня  та буде перераховуватись в залежності від прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про початок/закінчення опалювального періоду.

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ЖИТЛА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ ОСІБ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ

Відтепер розмір субсидії для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних  осіб буде більшою, адже соціальна норма для них збільшена майже в два рази. Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір субсидії, збільшується з 48,87 кв. м. (на одну особу)   до 75 кв. м  (на одну-дві особи).

МОЖЛИВІСТЬ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ ЗА ЗАРЕЄСТРОВАНИМ МІСЦЕМ ПЕРЕБУВАННЯ

У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на строк, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження строку реєстрації місця перебування.

ПРО ЩО НЕОБХІДНО ПОВІДОМЛЯТИ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ШЛЯХОМ ПОДАННЯ ВІДПОВІДНИХ ДОКУМЕНТІВ?

Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити управління соціального захисту населення, шляхом подання відповідних документів, про наступні зміни: складу зареєстрованих у житлі (наприклад: хтось виписався чи прописався), у такому випадку подаються також нові заява і декларація; соціального статусу членів сім’ї (наприклад: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером); про здійснення одноразової покупки (оплати послуг),  на суму яка перевищує 50 тисяч гривень; набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки. Звертаємо увагу, що у разі свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення про вищевказані зміни сума надміру перерахованої субсидію повертається за вимогою управління соціального захисту населення, зокрема, шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії на підприємствах –надавачах житлово-комунальних послуг.

        ПОВЕРНЕННЯ НЕВИКОРИСТАНОЇ СУМИ СУБСИДІЙ ДО БЮДЖЕТУ

Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення повертається підприємствами-надавачами такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії. При цьому передбачено монетизацію частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення. Виплата буде проведена у грошовому еквіваленті вартості (станом на 1 травня)  зекономлених 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення.

Нагадуємо. Подати заяву та отримати консультацію з питань призначення житлової субсидії жителі територіальної громади  можуть звернувшись до управління соціального захисту населення райдержадміністрації  за адресою: м. Кропивницький вул. вул Аерофлотська,5а тел..: 56-34-13; 56-36-98