Надання тварин для профілактичної вакцинації від сказу – обов’язок їх власників

20.03.2023

На цьому наголосили фахівці Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області під час засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кропивницькій районній військовій адміністрації.

Начальник Кропивницького районного управління Віктор Заброда зазначив, що наразі поголів’я домашніх собак та котів на території Кропивницького району та міста Кропивницький налічує близько 52 584 собак та 42 096 котів. У минулому році фахівці державної лікарні ветеринарної медицини району щепили проти сказу 43 279 голів собак та 29 215 голів котів. З початку поточного року вже провакциновано 5 772 собак та 4 176 котів.

Однак не всі власники тварин добросовісно відносяться до здійснення профілактичних щеплень своїм улюбленцям. Так, під час проведення вакцинації тварин проти сказу на території Устинівської громади 20 власників тварин відмовились надати їх для проведення щеплення. Про ці випадки поінформовано органи місцевого самоврядування.

Також зазначаємо, що державні інспектори згідно з чинним законодавством вживають заходи адміністративного впливу до власників тварин, які на вимогу фахівців ветеринарної медицини не надають сільськогосподарських тварин, собак та котів для профілактичних щеплень та обробок. Зокрема протягом минулого року у Кропивницькому районі до адміністративної відповідальності притягнули 12 власників тварин на загальну суму 1 037 грн.

Ситуація з поширення вірусу сказу серед тварин на території Кропивницького району є такою:

  • з початку 2023 року зафіксовано 5 випадків сказу тварин (по два в Кетрисанівській громаді та в м. Кропивницький (собаки), один випадок на території Дмитрівської громади (кіт);
  • в 2022 році зафіксовано 8 випадків;
  • у 2021 році зафіксовано 14 випадків.

Нагадуємо, що сказ – це інфекційна хвороба людей і тварин з переважним ураженням центральної нервової системи, що супроводжується судомами, спазмами глоткової і дихальної мускулатури та зазвичай закінчується смертю інфікованого.

У разі укусу людини будь-якою твариною необхідно:

  • промити рану, подряпину великою кількістю проточної води з господарським милом;
  • обробити рани спиртовою йодною настоянкою;
  • накласти стерильну пов’язку;
  • негайно звернутися в медичний заклад.

Зазначимо, що імунізацію тварин від сказу проводять щорічно, вакцина є безкоштовною в державних лікарнях ветеринарної медицини. Контакти установ за цим посиланням.

За матеріалами головного управління держпродспоживслужби в Кіровоградській області