Не провокуйте пожежі в екосистемах

30.03.2021

Причинами пожеж в екосистемах найчастіше є наслідки людської легковажності. Саме громадяни часто нехтують правилами пожежної безпеки, спалюючи сміття та залишки сухої рослинності, залишаючи догорати багаття біля полів. Такі вчинки є небезпечними. Тільки протягом доби, що минула, вогнеборці Кіровоградської області 15 разів залучались на гасіння пожеж сухої рослинності та сміття, а саме: в Устинівському, Новомиргородському, Олександрійському, Благовіщенському, Світловодському, Знам’янському, Олександрівському, Новгородківському, Кропивницькому районах. Загальна площа загорянь становить близько 7 га.
Тож, Служба порятунку Кіровоградщини нагадує: категорично забороняється спалювати сміття, розводити багаття поблизу лісових насаджень, сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці. Пам’ятайте, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю та здоров’ю!
Відповідно до Статті 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків. Кодексу України про адміністративні правопорушення – випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн.) і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн.).
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6120 – 12240 грн.) і на посадових осіб – від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (21420 – 30600 грн.).
Протоколи про правопорушення мають право складати:
орган виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів;
громадський інспектор з охорони довкілля
єгері та посадові особи користувачів мисливських угідь, уповноважених на охорону державного мисливського фонду.
У разі виявлення неправомірної поведінки або пожежі просимо негайно повідомити про це, звернувшись до аварійно-рятувальної служби (101) та поліції (102).

Підготовлено за матеріалами Управління ДСНС у Кіровоградській області