В один момент втратити все і попри власний вибір переїхати в інше місто – такі реалії українців, що зазнали руйнівного впливу війни.
Для сотень тисяч переселенців питання пошуку житла залишається найболючішим. Частина з них мешкає в спеціально облаштованих модульних містечках, гуртожитках, хтось знайшов прихисток в друзів чи родичів. А хтось не хоче або не може жити в такому житлі.
Тож Міністерство соцполітики розробили новий інструмент підтримки ВПО – субсидію на оренду житла – і планує реалізувати пілотний проєкт упродовж двох років.
Розмір субсидії враховуватиме вартість оренди у певному регіоні або населеному пункті країни. Адже ціна на оренду у Києві, Миколаєві, на Закарпатті чи у невеликому населеному пункті суттєво відрізняється.
За даними дослідження, яке на наше замовлення провела аналітична компанія CEDOS за підтримки Ради Європи, ціни на житло в Києві на 22% вищі за середні по країні, у Закарпатті — вищі у 2,5 раза, а у Миколаєві — нижчі на 30-35%. Найнижчі ціни в Чернігівському, Сумському, Харківському та Херсонському регіоні.
Крім того, розмір субсидії залежатиме від:
– кількості осіб у родині, яка орендує житло;
– доходів домогосподарства;
– і, відповідно, – спроможності оплачувати рахунки за оренду самостійно.
Чим нижчими є доходи, тим вищий відсоток вартості оренди буде покривати субсидія.
Зараз проєкт рішення про таку допомогу погоджується в середині Уряду.
Очікується, що після затвердження рішення Уряду вже з червня ВПО зможуть скористатися новим інструментом підтримки.
За інформацією Міністерства соціальної політики України