Новини енергетичного фронту

12.07.2023

Електроприладами ми користуємось постійно, але робимо це нерівномірно, за потреби. Вранці та ввечері, коли вся родина вдома, одночасно можуть працювати електроплита, праска, бойлер, пралка, телевізор та комп’ютер чи інша техніка. Влітку вже зранку споживання додають системи охолодження та кондиціонери.

Так, якщо у травні було два періоди найбільшого споживання – ранковий та найвищий вечірній, який починався о 19.00 і тривав до 22.00. З настанням спеки у липні споживання поступово зростає вже зранку, сягаючи свого піку о 16.00 годині та триває до 23.00. Причина такого збільшення споживання – в першу чергу кондиціонери, які не вимикаються на протязі дня ні вдома, ні на роботі.

На графіку продемонстровано, як зараз зросло споживання в денні години доби робочого дня у порівнянні з аналогічним весняним днем. Різниця в мегаватах потужності, яку додатково треба задіяти для покриття збільшеного споживання, еквівалентна роботі одно атомного енергоблоку та кількох теплових електростанцій.

Літо – час активної підготовки енергосистеми до зими. Цьогоріч ремонтні роботи після масованих терористичних атак росіян на енергосистему складні та більш тривалі. Також частина електростанцій знаходяться в окупації. Тому в енергосистемі обмежений обсяг електростанцій, які можуть виробляти електроенергію. Це створює додаткове навантаження на енергосистему та ускладнює можливості забезпечувати баланс споживання та виробництва електроенергії, особливо у години найвищого споживання – вечірні.

Допомогти енергетикам тримати баланс, дати можливість енергосистемі відновитися та підготуватися до зими, може кожний, ощадливо використовуючи електроенергію, особливо ввечері з 16:00 до 23:00:
переносьте використання потужних приладів на нічні години;
уникайте одночасного вмикання потужних електроприладів;
охолоджуйте кімнату кондиціонером не нижче 23°С, використовуйте економний режим “sleep” для підтримки температури.

Малі зміни у вашому щоденному житті можуть мати велике значення для стабільності енергосистеми України.

Photo 2023 07 12 10 42 56

Укренерго