Отруєння пестицидами та мінеральними добривами (суб’єктам господарювання, які зберігають та застосовують пестициди, агрохімікати та мінеральні добрива)
В організм людини отрутохімікати можуть потрапити через шлунково-кишковий тракт, органи дихання, шкіру. Можливе потрапляння під час обприскування рослин, аерозольної обробки насіння. Незалежно від ступеня отруєння отрутохімікатами, необхідно дотримуватися наступного алгоритму дій:
- Залиште місце, де було застосовано пестициди; зніміть одяг, який міг просочитися токсичною речовиною.
- У разі потрапляння пестицидів на шкіру терміново проведіть дезінфекцію, протерши уражені ділянки будь-яким кислотно-лужним розчином (нашатирний спирт, перекис водню, хлоргексидин).
- Якщо отрутохімікати потрапили в ротову порожнину і глотку, промийте шлунок з додаванням адсорбенту (активованого вугілля, содового розчину). Через 10-15 хвилин прийміть сольовий розчин (30 гр. солі на склянку води).
Основні шляхи профілактики отруєнь пестицидами і мінеральними добривами:
– дотримання норм, правил та інструкцій з охорони праці при роботі з ними;
– застосування засобів колективного та індивідуального захисту робітників;
– суворе дотримання інструкції з агротехніки, кратності обробок посівів і норм витрати хімічних препаратів;
– проведення хімічних обробок на необхідній відстані від населених пунктів, скотарень, водойм при дозволених швидкостях вітру;
– витримування термінів останньої обробки рослин до збору врожаю;
– застосування тільки вивчених, дозволених препаратів, що пройшли державну реєстрацію i включені в Перелік препаратів, дозволених до авіаційного та наземного застосування в Україні, роздрібного продажу населенню.
Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області