Попередження про обробку сільгоспугідь

05.06.2018

20180428103014

До уваги керівникам суб’єктів господарювання!

Великосеверинівська сільська рада та Кіровоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області наголошують на чіткому дотриманні вимог під час застосування засобів захисту рослин, визначених Державними санітарними правилами 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» та «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», необхідності погодження санітарних паспортів на складські приміщення зі зберігання пестицидів, агрохімікатів, мінеральних добрив та автотранспорті засоби для їх перевезення, погодження проведення робіт з використанням пестицидів відповідно до Державних санітарних правил 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

Ключовим аспектом захисту рослин є обґрунтованість хімічного захисту. Обробка посівів та інших об’єктів повинна проводитися тільки після попереднього обстеження посівів сільськогосподарських культур агрономом із захисту рослин та встановленні доцільності проведення хімічної обробки, тобто коли чисельність шкідливих організмів перевищує економічний поріг шкодочинності.

Не менш важливим є вибір препарату – для хімічного захисту рослин повинні застосовуватися тільки ті пестициди, які зареєстровані та дозволені «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Ні в якому разі не можна застосовувати сумнівні препарати – тільки оригінальні засоби захисту рослин. Норма витрати препарату також відповідати рекомендованій.

Звертаємо Вашу увагу також на те, що чітко регламентується й відстань до житлових приміщень. Так санітарно-захисна зона між оброблюваним об’єктом та жилими приміщеннями при наземному обприскування повинна бути не менше 300 метрів, при авіаційному – 1000 метрів.

Ще одне важливе правило для сільгоспвиробників – повідомлення населення про обприскування. З метою запобігання отруєння людей пестицидами згідно з розділом 6 п.6.1 п.п.6.1.7 ДСанПіН 8.8.1.2.001-98 попередньо, але не менше ніж за 2 доби перед початком проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів, а також бджолярів про місця, строки і методи застосування пестицидів.

З метою охорони бджіл обробку сільгоспугідь необхідно проводити в ранні та вечірні години.

T 1 Raps Siderat 9365

Необхідно пам’ятати, що забороняється проводити хімічні обробки садів та сільськогосподарських культур у період цвітіння.

Усі роботи з пестицидами проводяться в ранкові та вечірні години в тиху безвітряну погоду. В похмурі і прохолодні дні допускається, як виняток, проведення обприскування в денний час.

При чіткому виконанні регламентів застосування пестицидів, виконанні вимог  санітарних правил забезпечується не тільки захист рослин від шкідників, хвороб та бур’янів, але й охорона здоров’я населення і довкілля.