Програма покращення умов обслуговування платників податків Великосеверинівської територіальної громади та збільшення надходжень до Державного та місцевого бюджетів на 2024 рік

рішення  Великосеверинівської сільської ради

«25» січня 2024 року №1484

Загальні положення

Для створення комфортних умов платникам податків, зворотного зв’язку  стосовно якості обслуговування платників податків, а також рівня добровільної сплати податків та формування позитивної громадської думки щодо діяльності органів ДПС є необхідним виділення коштів з місцевого бюджету на розвиток матеріально-технічної бази структурних підрозділів Головного управління ДПС у Кіровоградській області, перелік яких визначено у додатку до цієї Програми (далі – структурні підрозділи Головного управління ДПС у Кіровоградській області).

Головним завданням податкових органів ДПС у Кіровоградській області є максимальне наповнення бюджетів усіх рівнів шляхом застосування ефективних методів адміністрування податкових платежів, направлених на запобігання ухилення від сплати податків та мінімізації податкових зобов’язань, пошуку резервів додаткових надходжень.

Структурні підрозділи Головного управління ДПС у Кіровоградській області ведуть постійну, цілеспрямовану та наполегливу роботу з наповнення державного та місцевих бюджетів.

Удосконалення форм та методів адміністрування податків та платежів має відбуватися шляхом налагодження партнерських відносин з платниками податків та їх якісного обслуговування, створення сприятливих умов громадянам та суб’єктам господарювання для виконання конституційного обов’язку перед державою та суспільством щодо подання декларацій та сплати податків.

Після прийняття змін до Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – Податковий кодекс) зросла потреба у проведенні роз’яснювальних заходів.

На сьогодні відповідно до Податкового кодексу суттєво зросла потреба у фінансуванні матеріально-технічного забезпечення для своєчасного повідомлення платників податків для сплати податкових зобов’язань. Саме своєчасне інформування платників податків дозволить мінімізувати невиправдані витрати суб’єктів господарювання. Дію на упередження застосування штрафних санкцій доцільно розглядати як елемент підтримки розвитку малого підприємництва в Великосеверинівській територіальній громаді. Підвищення рівня матеріально-технічної бази сприятиме забезпеченню добровільної і своєчасної сплати податків.