Під такою назвою у Кропивницькому відбувся регіональний форум. Його мета – консолідувати зусилля громади та влади щодо просування реформ на території Кіровоградської області шляхом налагодження співпраці з громадськими радами та громадськими організаціями. Співорганізаторами форуму є обласна організація Всеукраїнської громадської організації “Асоціація сприяння самоорганізації населення”, Громадська рада при Кіровоградській обласній державній адміністрації, управління комунікацій з громадськістю облдержадміністрації та Кіровоградська обласна рада. До участі в цьому заході запрошені представники громадських рад Кіровоградщини та активісти громадських організацій з області. Нашу громаду представляла секретар Громадської ради при виконавчому комітеті Великосеверинівської сільської ради Наталія Сініченко. Учасників форуму привітали перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, голова Громадської ради при облдержадміністрації Тігран Хачатурян, заступник голови ВГО “Асоціація сприяння самоорганізації населення” Андрій Крупник (Одеса).
На обговорення учасників форуму було винесено три питання: про можливості для шкіл у рамках реформи освіти, про рівень співпраці влади та громади у рамках реформи децентралізації, про позитивні напрацювання та проблемні моменти у співпраці громадських активістів та громадських рад області.
Сергій Коваленко, вітаючи учасників форуму, зазначив, що громада і є влада, адже відповідно до Конституції нашої держави носієм влади в Україні є народ. І саме громада має обирати собі органи влади, які повинні виконувати її волю, бути контрольовані цією громадою, працювати на благо громади в рамках Конституції та законів України.
Слід зазначити, що з метою забезпечення участі громадськості у становленні та розвитку Великосеверинівської ОТГ виконавчим комітетом сільської ради на чолі з сільським головою Сергієм Левченком здійснюються відповідні заходи. Так, з початку року при сільській раді створена Громадська рада, яка була сформована з числа жителів сіл громади шляхом відкритого голосування на загальних зборах. Мета проекту – налагодити ефективну взаємодію з громадськістю, конструктивну співпрацю з владою, залучити самих громадян, членів територіальної громади, до вирішення питань розвитку території, ухвалення рішень тощо.
Сергій Коваленко також повідомив, що, оскільки, відповідно до прийнятого рішення, повноваження щодо процесу схвалення перспективних планів формування ОТГ переходять від обласної ради до обласної державної адміністрації, із двох робочих груп, що займаються питаннями перспективного плану та адміністративно-територіального устрою, в облдержадміністрації буде створено одну “з великою кількістю представників громадянського суспільства”.
За підсумками роботи регіонального форуму планується ухвалити Меморандум про співпрацю між громадськими радами та громадськими активістами Кіровоградської області.
Підготовлено за матеріалами сайта Кіровоградської ОДА