Споживаймо енергію розумно.Енергозбереження: що можна зробити прямо зараз, щоб зберегти енергію

26.09.2018

заощадити

Сучасна людина не може не бути дбайливою до природних і особистих ресурсів. А крім того, у зв’язку з настанням опалювального сезону для багатьох читачів це стане корисною інформацією, адже тарифи на комунальні послуги продовжують зростати.

Як економити електроенергію?

Електроенергія найбільше витрачається у денний час, особливо якщо мова не тільки про освітлення, а й про прилади для побутових потреб. Велика частина грошей іде саме на забезпечення енергією цього часу доби. Однак коли ви спите, прилади продовжують працювати і витрачати електроенергію. Як мінімізувати витрати?

  • Купуйте прилади з мінімальною витратою енергії із можливих (на всіх побутових приладах вказаний клас енергоефективності), подумайте, може варто вже зараз замінити старий холодильник на новий і почати окуповувати його вартість?
  • Допоможе двохтарифний лічильник. Він оснащений механізмом, який із настанням ночі переводить лічильник на потрібний економний режим. Виходить, що в нічний час витрачається менше грошей. Таким способом, використання деяких приладів можна перенести на ніч, наприклад, домашнє прання.

Як економити світло?

Найкращий спосіб заощадити на світлі – встановити енергозберігаючі лампочки. Зараз у магазинах можна знайти різноманітні енергозберігаючі моделі, світлодіоди. Уся суть у тому, що такі лампочки споживають мінімальну кількість енергії. Уже в такому випадку, платіжки почнуть приходити з більш ніж прийнятними сумами.

Ще один прилад, який допоможе в економії світла – димер. Це розумний світлорегулятор, який регулює яскравість світла ваших ламп. Управляти димером можна з будь-якої точки будинку, завдяки пульту.

Як економити тепло?

Електрорадіатор – це універсальний опалювальний прилад, який призначений для автономного обігріву приміщень будь-якого типу, а також для економії грошей споживача. У холодний період саме послуги за опалення обходяться дорожче за все. Багато вже «відрізалися» від центрального опалення, і встановила собі електрорадіатори. У ньому має бути програмне управління, яке підтримує необхідну температуру у вашому будинку, не допускаючи надлишку енергії. Із таким пристроєм ми можете самостійно складати графік опалення і економити на електриці.

Водонагрівач – це пристосування можливо і тягне енергію, але його споживання теж можна налаштувати під себе. Ви самостійно обираєте час і необхідний режим для споживання. Тобто, при мінімальній потужності, він буде нагріватися повільніше, а значить і витрачати менше електрики.

Еко-альтернатива

Сонячні батареї

Дуже екологічні пристрої – за ними майбутнє. Але поки для простого споживача вони не надто доступні за ціною, так у квартиру їх нелегко поставити. Але у приватних будинках, при спільному володінні, при використанні «теплого кредиту» – програми нашої держави, – ми можемо вже розглядати такий варіант використання енергії сонця.

Вітряки

Такі пристрої підійдуть для тих, хто живе в вітряних регіонах. Побудувати його – недешеве заняття. Але якщо у вас вітряно, то не використовувати цю енергію – марнотратство. Розраховуйте окупність і підбирайте альтернативу.

Зберегти те, що є

Утеплення будинків, якісні склопакети – ці вторинні способи зберігати енергію насправді дуже дієві, адже втрати тепла у старих будинках величезні. Під утеплення такого роду теж існують програми “теплого кредиту”, яка дозволяє повернути 30% вартості всіх робіт, а потім економити і на енергії, яка тепер не буде випаровуватися, як вода у спеку.

Будьмо відповідальними:)?

Джерело:http://4mama.ua