Відповіді на запитання, які надходять до Служби зайнятості

27.05.2022

Які зміни відбулися у правовому полі щодо посилення захисту прав працівників?

Під час дії воєнного стану Верховна Рада України продовжує проводити законотворчу роботу, спрямовану на врегулювання правових відносин.

Так, відсьогодні набрав чинності Закон України від 12.05.2022 № 2253-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників».

Вищезазначеним Законом внесено зміни, у тому числі до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про зайнятість населення».

З цими змінами можна ознайомитися на вебсторінці Верховної Ради України за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2253-20#Text

Більш детальні роз’яснення про новації ми будемо розміщувати на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбуці під загальними хештегами:

#Правовий_порадник_шукача_роботи,  #Електронний_кадровий_клуб та #питання_відповіді #служба_зайнятості

 

Які особливості обчислення страхового стажу передбачені під час дії воєнного стану?

 Право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають особи, у яких такий стаж складає не менше 6 місяців протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної.

До того ж дане право зберігається у разі настання перерви страхового стажу з поважних причин, якщо особа протягом місяця після закінчення цієї перерви зареєструвалась в установленому порядку як безробітна. Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” визначено перелік поважних причин. Законом України від 26.01.2022 № 2010-IX “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” внесено зміни до вищевказаного Закону.

Однією з поважних причин є факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Примітка. Закон України від 26.01.2022 № 2010-IX опублікований 19.05.2022 і набирає чинності 19.11.2022. Ознайомитися з текстом цього Закону можна на вебсторінці Верховної Ради України: https://cutt.ly/TH1JOQO

Чи передбачені додаткові гарантії у сфері зайнятості для постраждалих унаслідок збройної агресії?

 Так, додаткові гарантії для постраждалих унаслідок збройної агресії проти України передбачені нормами Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей».

Слід зауважити, що вказаним Законом внесено дві зміни і до Закону України «Про зайнятість населення»:

по-перше – категорії громадян з додатковими гарантіями у сприянні працевлаштуванню доповнили категорією осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. У разі реєстрації як безробітного у державній службі зайнятості можна реалізувати таку гарантію.

По-друге – доповнено перелік осіб, які мають право на одноразове отримання ваучера, щоб підтримати конкурентоспроможність шляхом перепідготовки, категорією осіб, які були позбавлені особистої свободи (право на отримання ваучера мають громадяни, які потребують перепідготовки і не зареєстровані як безробітні).

 

Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості