Участь суспільства в прийнятті рішень у громадах

13.09.2017

Під такою назвою сьогодні на базі Соколівської об’єднаної територіальної громади в рамках Польсько-Канадської програми підтримки демократії пройшла інформаційна зустріч, організаторами якої виступили Асоціація сільських, селищних рад та об’єднаних громад України,  Фонд міжнародної солідарності (Польща), Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ. Великосеверинівську територіальну громаду представляли начальник відділу  земельних відносин, комунальної власності, інфраструктури та житлово-комунального господарства Лідія Косарчук та начальник відділу організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Алла Чернява. Відкриваючи зустріч, Наталія Ключник,  виконавчий директор  Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація сільських селищних рад та об’єднаних громад України», відмітила, що пріоритетним напрямком діяльності  асоціації, яка працює задля розвитку місцевого самоврядування в Україні як фундаменту суверенної,  незалежної, демократичної і правової держави, є розробка та впровадження ефективних, інноваційних інструментів підвищення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування. Саме про такі інструменти йшлося  під час заходу. Так, експерти практики Аліна Пузакова та Євген Переверзенцев,    учасники проектів «Громадський бюджет», які впроваджувалися Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ, в ході тематичного семінару «Без мешканців не вдасться: запрошення до діалогу» ознайомили присутніх з практикою роботи та інструментами залучення жителів громади  до процесу прийняття рішень на місцевому рівні, у тому числі темою бюджету участі.  Не менш корисною частиною семінару була тема написання проектів до Державного фонду регіонального розвитку та залучення субвенцій на розвиток інфраструктури. Лекцію та практичний семінар з проектного менеджменту провела эксперт з Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства  Лідія Євтушенко. В ході занять учасники семінару  ознайомилися з механізмом надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, напрямами спрямування субвенції, оформленням проектної заявки, складанням проекту тощо. А ще представники органів місцевого самоврядування мали можливість обмінятися практикою роботи та отримати вичерпні відповіді на поставлені запитання.