В Україні стартував осінній призов у армію: що треба знати

02.10.2018

призов2

1 жовтня в Україні почався осінній призов на строкову службу в армію, який триватиме до 30 грудня.

Про це свідчить указ №274 / 2018 президента Петра Порошенка, опублікований на сайті глави держави.

Протягом цього періоду в Збройні Сили України та інші військові формування для проходження служби призвуть 17960 чоловік. У ЗСУ будуть призвані 9010 осіб, до Державної спеціальної служби транспорту – 900 осіб, до Державної прикордонної служби – 1550 осіб, в Національну гвардію України – 6500 осіб.

Згідно з додатком до документа, найбільше строковиків планують призвати з Дніпропетровської (1850), Харківській (1300) і Одеської (995) областей. Призовний вік в Україні в 2018 році встановлено на рівні 20-27 років. Чоловіки цієї вікової категорії, визнані придатними до стройової підготовки і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних Сил України. Молоді люди 18-19 років вправі пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).

Термін служби в армії становить:

– 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти;
– 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

У Генштабі ЗСУ раніше уточнили, що жоден військовослужбовець строкової військової служби, який проходить службу в ЗСУ, не залучається до виконання завдань у складі об’єднаних сил на сході України. Як пише Юридичний портал, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути на призовну дільницю в термін, зазначений у повістці. У законодавстві зазначено, що неотримання повістки з яких-небудь причин не є підставою для ігнорування призову. Як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат. У 2018 році термін осіннього призову продовжили до грудня з метою якісного відбору в зв’язку зі збільшенням кількості призовників для комплектування Національної гвардії і Державної прикордонної служби.

Захист незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців, який встановлюється з метою підготовки громадян до захисту своєї держави, забезпечення особовим складом ЗСУ, інших військових формувань, а також правоохоронних органів спецпризначення і Державної спеціальної служби транспорту.

Джерело:https://ua-news.liga.net