В Україні запустили чатбот для вагітних жінок «Буду мамою»

28.04.2023

Це спеціалізований сервіс для вагітних, розроблений на основі відкритих даних. Він містить покроковий алгоритм, як отримати безоплатний супровід вагітності, медичну допомогу при пологах і неонатальні послуги. Завдяки чатботу жінки, які планують вагітність, знайдуть усю необхідну інформацію про свої права та гарантовані державою послуги.

«Допомагати українцям лікуватися безоплатно — мета нашої громадської організації. Чатбот «Буду мамою» — це новий проєкт на основі відкритих даних. Електронний помічник, який допоможе та підтримає вагітних жінок. Вони молоді, і часто спостереження за вагітністю є їхнім першим досвідом звернення до медичної системи. З «Буду мамою» це знайомство зорієнтує в можливостях безоплатної медичної допомоги ведення вагітності та пологів без міфів та стереотипів, знайде найкращий медичний заклад, розповість про медичну реформу, де пацієнтка та майбутні українці, їхні життя і здоров’я перебувають на першому місці», — говорить Наталія Гуран, голова ГО «Ліки Контроль».

Супровід вагітності та медична допомога при пологах — це одні з пріоритетних послуг, які оплачує держава в межах Програми медичних гарантій. Прийоми лікарів у жіночих консультаціях, обстеження і перелік аналізів протягом вагітності, а також медичні послуги під час пологів мають надаватися пацієнткам безоплатно. Проте багато майбутніх мам не знають про свої права та можливість отримання безоплатних послуг.

Щоб скористатися чатботом, жінці достатньо просто вказати тиждень вагітності, щоб отримати перелік необхідних обстежень та аналізів згідно з її терміном. Й одразу знайти найближчу жіночу консультацію чи пологовий будинок, де ці послуги надаються безоплатно незалежно від місця реєстрації вагітної чи її фактичного місця проживання. Два кліки — і купа збереженого часу, нервів, сил та грошей.

Над створенням чатбота працювала група кваліфікованих розробників: представники громадських організацій й акушери-гінекологи. Крім того, чатбот містить пам’ятки, які допоможуть захистити права пацієнток на безоплатні медичні послуги, перелік «червоних прапорців» — симптомів, які вказують на необхідність термінового звернення до лікаря, поради, як зібратися в пологовий будинок тощо.

Чатбот доступний у Telegram та Viber.

Проєкт зі створення чатбота «Буду мамою» переміг у конкурсі грантів Open Data Services Support. Над розробкою працювали ГО «Ліки Контроль» та БФ «280 днів» у тісній співпраці з лікарями Київського міського пологового будинку № 1.

Проєкт створено за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» і за сприяння Міністерства цифрової трансформації України. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.

Міністерство цифрової трансформації України