Відбувся ХІІІ Український муніципальний форум

24.09.2017

Голова Великосеверинівської сільської об’єднаної територіальної громади Сергій Левченко прийняв участь в роботі ХІІІ Українського муніципального форуму, який проходив  18-20 вересня у м. Одеса  в рамках проекту USAID «Розробка курсу  на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».  Цей щорічний захід вже  традиційно став  платформою  для обговорення проблемних питань та вироблення спільної позиції органів державної влади та Асоціації міст України (АМУ) щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.

В ході робочої наради апарату сільської ради Сергій Володимирович детально зупинився на головних питаннях та підсумках ХІІІ Українського муніципального форуму.  Так,  в цьому році понад 300 учасників форуму, серед яких голови громад, представники уряду та  профільних міністерств, парламенту, експерти проектів міжнародної технічної допомоги,   обговорили питання та відпрацювали  спільну позицію щодо розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, розв’язання конкретних проблем забезпечення життєдіяльності територіальних громад.  Змістовними і насиченими були заходи,  проведені в рамках  форуму. В перший день,  День діалогу,  учасники розглянули разом  з представниками органів державної  влади та  народними депутатами України здобутки, проблеми та виклики децентралізаційної реформи.  Під час  дискусій обговорювалися питання бюджетного та ресурсного  забезпечення територіальних громад у 2017 – 2018 роках та секторальні реформи у галузях освіти, охорони здоров’я, соціального захисту.  Також в  рамках  Дня діалогу учасники заходу вносили пропозиції   щодо змін до законодавчих актів України, що стосуються розширення повноважень органів місцевого самоврядування  з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель; добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення, гарантій надання земельних ділянок ветеранам війни, Державного бюджету тощо.

19 вересня проходив День відкритого врядування та економічного розвитку українських міст . Під час пленарних засідання  з питань підтримки економічного розвитку територіальних громад та формування державного контролю в сфері місцевого самоврядування учасники заходу разом з представниками Мінрегіону та  Мінекономрозвитку, Федерації канадських муніципалітетів, Асоціації міст Польщі, Норвезької асоціації місцевих та регіональних влад обговорювали  питання державної політики стимулювання регіонального та місцевого розвитку, формування системи державного контролю в сфері місцевого самоврядування, економічних інструментів розвитку територій. Цього ж дня на тематичних секціях представники громад мали змогу ознайомитися з інструментами відкритого врядування та впровадженням інноваційних підходів  для стимулювання і розвитку громад. Головні теми засідання в рамках останнього дня форуму – Дня енергоефективності  – проблеми реформування ЖКГ, співпраця ОСББ з органами місцевого самоврядування, енергоефективність у житловому секторі,  теплопостачанні, водоканалізаційному господарстві, участь управителів будинків у реалізації програм енергозбереження. За підсумками Дня енергоефективності учасники форуму – міські, селищні, сільські голови, представники громадських організацій і спілок, Асоціацій підприємств звернулися до вищих органів державної влади щодо якнайшвидшого вирішення найважливіших проблем сфери житлово-комунального господарства в Україні. Також за підсумками Форуму було прийнято за основу Звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів із дорученням Виконавчій дирекції АМУ доопрацювати документ з урахуванням пропозицій, висловлених під час засідання Правління АМУ та під час роботи форуму. Підбиваючи підсумки участі в заході, Сергій Володимирович  відмітив, що під час обговорення питань учасники форуму мали змогу отримати обґрунтовані відповіді та консультації, ознайомитися з практикою роботи колег та цікавими напрацюваннями.