Вступна кампанія 2023

26.06.2023

1 липня в Україні розпочинається вступна кампанія. Про те, які особливості подання заяв в умовах воєнного стану та які документи необхідно обов’язково підготувати, розповідає “Соцпортал”

Початок вступної кампанії

Дати проведення вступної кампанії варіюється залежно від освітньо-кваліфікаційного рівня:

  • з 1 липня по 30 серпня подають документи вступники на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО);
  • з 23 червня по 3 серпня – вступники до закладів фахової вищої освіти на основі базової середньої освіти;
  • з 10 липня по 31 серпня – вступники до закладів фахової вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти, а також на основі освітньо-кваліфікаційного рівня кваліфікованого робітника.

Цього року вступна кампанія відбуватиметься дистанційно через електронні кабінети вступника. Реєстрація кабінетів розпочинається 1 липня. Для вступників на бакалаврат прийом заяв і документів триватиме з 19 до 31 липня.

Заступник міністра освіти і науки з питань вищої освіти Михайло Вінницький радить, не нехтувати термінами вступу. Не варто подавати заяви в день закінчення прийому заявок. Окрім цього абітурієнтам не варто реєструвати свої кабінети одночасно, щоб уникнути збою програми. Не виключені й хакерські атаки від росіян.

22

Реєстрація електронного кабінету

Для створення та особистого електронного кабінету необхідно надати такі дані:

  • серію та номер документа про освіту;
  • номер, PIN-код і рік отримання сертифіката НМТ (сертифіката ЗНО);
  • тип і номер (серію та номер) документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (у разі відсутності сертифікатів ЗНО/сертифіката НМТ/екзаменаційного аркуша ЄВІ/ЄФОВ).

Також необхідно надати, за наявності, документи, що підтверджують право на пільги. У МОН зазначають, що у 2023 році зберігаються пільги для жителів тимчасово окупованих територій.

Які документи нести в університет

Після того як університети опублікували результати конкурсного відбору, абітурієнти мають подати документи до навчального закладу. Серед необхідних документів:

Після закінчення конкурсного відбору абітурієнти мають принести до університетів документи для зарахування на навчання. Зокрема, потрібно подати:

  • заяву, підписану абітурієнтом;
  • копії документа, що посвідчує особу;
  • оригінали сертифікат про проходження НМТ або ЗНО;
  • копію військово-облікового документа (для хлопців);
  • копію документа про освіту, на основі якого здійснюється вступ (атестат і додаток до нього);
  • у разі наявності пільг або спеціальних умов вступу – копії документів, що їх підтверджують;
  • інші документи, передбачені правилами прийому конкретного закладу.

Окрім цього необхідно мати при собі фотографії розміром 3х4.

Де можна дізнатися про особливості вступу

Про особливості вступу в окремий університет або ж творчу спеціальність можна дізнатися безпосередньо на сайті навчального закладу. Окрім цього в Україні запустили консультативну лінію Міністерства освіти і науки з питань, що стосуються вступної кампанії.

Консультацію можна отримати за телефоном 0(800) 50-45-70, а також написавши звернення на електронну пошту vstup2023@mon.gov.ua.

Особи, які проживають на тимчасово окупованих територіях можуть звертатися за телефоном урядової гарячої лінії 1545 та 0800 50 44 25.

Джерело