З 1 серпня скасовано єдиний податок за ставкою 2% для ФОП

31.07.2023

Про це повідомляє “Юридична Газета” з посиланням  на  народного депутата України Ярослава Железняка у своєму телеграм-каналі. Він зауважив, що прийняття цього законопроєкту є важливою умовою, передбаченою угодою з МВФ.

Зідно з документом, з 01 серпня 2023 р. скасовується 2% єдиний податок.

Платник 2% ЄП матиме право подати заяву про відмову від застосування 2% ЄП та вказати, на яку систему оподаткування він бажає перейти. Без подання такої заяви, а також якщо в заяві платник не вкаже бажану систему, платник 2% ЄП автоматично переводитиметься на систему, на якій перебував до обрання 2% ЄП. Новостворені суб’єкти господарювання, які з дня державної реєстрації обрали 2% ЄП, автоматично вважатимуться платниками ЄП третьої групи зі ставкою 5%.

Законопроєкт передбачає автоматичне відновлення прав і обов’язків платника ПДВ для тих суб’єктів, у кого реєстрація платником ПДВ була призупинена, та надає платникам, які в 2023 р. перейшли з 2% ЄП на загальну систему, право перейти повторно в 2023 р. на спрощену систему за своїм вибором шляхом подання заяви. При цьому, в разі подання заяви до 01.09.2023 р., такий платник вважатиметься платником ЄП з 01.08.2023 р.

Окрім цього, документ з 01 серпня частково скасовує чинний мораторій на проведення перевірок для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг.

З 01 жовтня повертається відповідальність за порушення у сфері застосування РРО, проте залишається звільнення від фінансової відповідальності за порушення з РРО (окрім як під час торгівлі підакцизними товарами), якщо вони були вчиненні на прифронтових територіях (у тому числі територіях можливих бойових дій).

Законопроєктом також передбачено:

  • не враховувати «технічний борг» (який виник із 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року в електронному кабінеті) під час визначення можливості платника продовжувати перебування на спрощеній системі;
  • зберегти право добровільної сплати ЄП і ЄСВ для прифронтових територій (у тому числі територій можливих бойових дій);
  • надати можливість ФОП-платникам ЄП без ПДВ вказувати в розрахункових документах назви товарів (послуг) за спрощеною формою.
  • норму, що для передачі юридичними особами товарів для сил оборони не потрібно затвердженого переліку КМУ.

“Юридична Газета”