Задля зміцнення технічної спроможності установам соцзахисту чотирьох громад передали оргтехніку від благодійників

21.09.2023

 

 

На Кіровоградщині в рамках проєкту “Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб” до установ соціального захисту населення чотирьох громад, які брали участь у проєкті, передали техніку. Заходи реалізує Благодійна організація “Благодійний Фонд “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” за фінансування Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Про це повідомляє З перших уст

Мета – розширення технічної спроможності для проведення реєстрації ВПО на місцевому рівні, підвищення доступності та якості соціальних послуг для ВПО,

Ще на початку року регіональна команда Кіровоградської області БО БФ “ССС” здійснила аналіз громад та установ, провела координаційні зустрічі, в результаті чого участь в проєкті взяли відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я Великосеверинівської сільської ради, управління соціального захисту населення Попельнастівської сільської ради Олександрійського району, управління соцізахисту та охорони здоров’я Новоукраїнської міської ради та управління соціального захисту населення Петрівської селищної ради.

“Кожна з установ отримала по три комплекти устаткування, до яких входять: ноутбуки, багатофункціональні пристрої, Wi-Fi роутери, зовнішні диски, мережеві фільтри. На цьому співпраця з громадами та робота не завершилася. На початку травня в рамках проєкту в зазначених громадах створили перші в Кіровоградській області Ради ВПО, учасники яких пройшли навчання з гендерного мейнстрімінгу та залученню молоді до діяльності Рад ВПО. В жовтні на них чекає проведення стратегічних сесій”, – каже регіональна координаторка  проєкту «Підтримка спроможності системи соціального захисту населення» Наталія Салімова.

За її словами, цьогоріч у проєкті з підтримки системи соціального захисту населення реалізовують нову ініціативу – допомога цільовим громадам проводити оцінку потреб у соціальних послугах та сприяти оновленню соціальних паспортів.

“Задля поліпшення роботи системи соціального захисту та облаштування робочих місць Наталія Салімова сьогодні передала до Попельнастівської громади ноутбуки, які мають компактні розміри та дають можливість працівникам бути мобільними, прихопивши з собою на віддалені робочі місця, і найголовніше – це можливість працювати без підключення до електромережі. Однозначно, сучасна техніка сприяє швидшому обміну інформації і пришвидшить процес опрацювання документів на призначення різних видів державних соціальних допомог та оформлення довідок ВПО”, – прокоментувала начальниця управління соціального захисту населення Попельнастівської сільської ради Наталія Білецька.

І додала, що УСЗН від УВКБ ООН вже отримали канцелярське приладдя, багатофункціональні пристрої для друку та сканування, картриджі, Wi-Fi-роутери, джерела безперебійного живлення, мережеві фільтри-подовжувачі та зовнішні жорсткі диски.

“Для нашої громади проект «Підтримки спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб» – актуальний і важливий. Адже з початку широкомасштабного вторгнення росіян в Україну багато чого змінилось, а отже – і в нашій громаді. Понад чотири тисячі ВПО поселялись або ж просто поміщались на тимчасовий відпочинок та прямували далі. Це було складно, особливо для працівників відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я, які здійснювали реєстрацію внутрішньо переміщених осіб та прийом документів на державні виплати. Хочу подякувати працівникам, які не покинули свої робочі місця, а надавали послуги особам, які дійсно цього потребували, працюючи навіть вночі (програма вдень не працювала через величезне навантаження по всій Україні). Ми розглядаємо різні шляхи економічного розвитку громади, шукаємо додаткове фінансування, але це разові акції, які розв’язують локальні проблеми. З огляду на виклики війни та кількість ВПО в громаді, які прогнозовано залишаться на довший час, розроблення соціального паспорта дасть змогу посилити систему соціального захисту та поліпшити якість життя громадян”, – зазначив Велекосеверинівський сільський голови Сергій Левченко.

Соціальний паспорт – документ, який містить актуальну інформацію про ресурси та соціальні особливості громади, описує адміністративно-територіальний устрій, демографічний стан, рівень зайнятості/безробіття, інфраструктуру, житлово-комунальне господарство, громадські та релігійні організації, місцеве самоврядування та бюджет, а також ризики, з якими стикаються мешканці громади. Громадам запропонували оптимальний формат соціального паспорта, який охоплює всі сфери життєдіяльності громади. З документа можна дізнатися, чи надаються в ній послуги банківської, поштової, адміністративної, комунікаційної та соціальної сфер; які медичні, освітні, культурні та спортивні установи доступні населенню; чи є у громаді дільничний поліцейський, соціальний працівник, пожежна бригада тощо.

У Новоукраїнській міській раді також задоволені співпрацею з Благодійною організацією “Благодійний фонд “Стабілізейшен Суппорт Сервізес”. З початку 2023 року управління соцзахисту та охорони здоров’я міської ради, уклавши меморандум про співпрацю, бере участь у проєкті “Підтримка спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації внутрішньо переміщених осіб”.

“Реалізовуючи черговий етап проєкту, регіональна координаторка Наталія Салімова передала три сучасних потужних ноутбуки. Ще раніше соцпрацівники отримували і іншу оргтехніку та канцелярські товари. Матеріальну базу управління поповнили на понад 200 тисяч гривень. Дякуємо нашим партнерам”, – наголосив міський голова Новоукраїнки Олександр Корінний.

За його словами, передані пристрої розширять технічні спроможності управління соціального захисту, а також пришвидшать опрацювання звернень громадян, у тому числі і внутрішньо переміщених осіб.

Джерело: З перших уст