Запровадження регуляторної політики на території громад

10.08.2020

Дотримання регуляторного законодавства органами місцевого самоврядування – запорука ефективної організації роботи ОТГ! Радники ULEAD Кіровоградський регіональний офіс продовжують консультативну роботу з громадами щодо розробки та впровадження ефективних нормативно-правових актів, що регулюють господарські взаємовідносини на території громади. Леонід Жовтило, радник з децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe 4 серпня провів онлайн консультацію для посадових осіб місцевого самоврядування Братолюбівської, Великосеверинівської, Ганнівської, Маловисківської та Приютівської ОТГ.

Говорили про:

першочергові кроки місцевих рад у запровадженні регуляторної політики в розпорядчо-господарській діяльності ОТГ

про заходи з визначення та підготовки проєктів нормативно-правових актів ради, що мають регуляторні ознаки,

розглянули реальні приклади затверджених місцевими радами положень та порядків, які регламентують господарські та адміністративні взаємовідносини ради та представників громади.

З моніторингу офіційних сайтів органів місцевого самоврядування (міст, селищ та об’єднаних територіальних громад) Кіровоградщини на предмет затвердження та опублікування планів регуляторної діяльності на 2020 рік, проведеного сектором Державної регуляторної служби у Кіровоградській області, випливає, що ОМС Кіровоградської області, особливо сільські та селищні ради, мають серйозні прогалини в дотриманні регуляторного законодавства. Тому сьогодні важливо опрацювати потреби та проєкти нормативних актів громад з питань запровадження державної регуляторної політики в роботу рад, їхнього публічного обговорення та дотримання законодавчих процедур прийняття. Це важливо зробити завчасно, тому що недотримання регуляторного законодавства призводить до скасування прийнятих рішень, а, відповідно, втрати до бюджетів, та втрати довіри виборців», – наголосив Леонід Жовтило. Крім того, радник наголосив, що фахівці Регіонального офісу на запити громад готові надати практичні рекомендації щодо аналізу відповідності нормативно-правових актів місцевих рад регуляторному законодавству. «Не дивлячись на те, що за результатами моніторингу Державної регуляторної служби Маловисківська міська, Приютівська селищна та Великосеверинівська і Ганнівські сільські ОТГ відмічені з позитивної сторони, керівництво рад продовжує вдосконалювати регуляторну діяльність, розуміючи всю важливість цієї роботи для якісного життєзабезпечення всієї громади, та підвищення довіри виборців до ініціатив влади», – зазначили представники громад – учасники консультації.

ULEAD Кіровоградський регіональний офіс