Жертв Голодомору в Україні згадують поіменно….

01.11.2018

голод

Вже 2 місяці триває міжнародна акція “Запали свічку пам’яті”,  яка розпочалася 1 вересня 2018 року,  за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору,  в м. Києві. Саме в той день Україна і світ розпочали  вшановувати загиблих під час геноциду 1932-1933 років українців. Її мета – об’єднати українців усього світу та іноземних громадян задля пам’яті про один із найбільших злочинів в історії людства ХХ століття…Голод. Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Ми маємо знати, що українська нація стала жертвою страшного злочину, який ніколи не повинен повторитись.   Цьогоріч,  24 листопада,    весь світ вшановує пам’ять найтрагічніші роковини – 85 років   Голодомору 1932-1933 років. На те, щоб вшанувати хвилиною мовчання кожного із 7 мільйонів загиблих у Голодомор, знадобиться майже 5 тисяч діб, або понад 13 років.
Довідка. Голодомор – акт геноциду Українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932-1933 роках, шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців у сільській місцевості на території Української СРР та Кубані, де переважну більшість населення становили українці, з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності, який відповідає Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього. Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

Український інститут національної пам’яті розгорнув широкомасштабну  інформаційну кампанію, присвячену 85-тим роковинам Голодомору 1932-1933 рр., в рамках якої на  веб-сторінці “85-ті роковини Голодомору”   оприлюднюються інформаційні матеріали, спогади свідків, статті істориків,  документи, а також історії людей, які не боялися говорити правду, допомагали тим, хто потребував шматка хліба, рятували інших ціною власного життя, повставали, боролися і перемагали.

Підготовлено за матеріалами сайту http://www.memory.gov.ua.