Іноді, такі пропозиції ніщо інше, як вербування. Воно може здійснюватись приватними особами, фірмами, що займаються посередництвом у працевлаштуванні за кордоном, шлюбними або модельними агенціями тощо. Побутує міф, що вербувальниками здебільшого є чоловіки, проте відповідно досліджень майже половина з них — жінки.
Найкращий спосіб захистити себе і вберегтись від потрапляння в експлуатацію — бути уважними, перевіряти інформацію про працедавця й мати збережені контакти консульства іноземної країни. Переконайтеся, що працевлаштування на запропоновану вам посаду буде законним.
Пам’ятайте, що громадяни України мають право на захист своїх прав за кордоном та право на співпрацю з органами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.
Якщо обмежили вашу свободу, забрали паспорт, застосовувати психологічне, фізичне, сексуальне насильство, вас експлуатували без вашої на це згоди та отримували за це прибутки, або ви маєте інформацію про потерпілих, для допомоги та отримання роз’яснень, звертайтеся
до поліції за телефоном 102;
на урядову гарячу лінію 1547 (+38 (044) 284-19-43, телефон для громадян України, які перебувають за кордоном);
до служби екстреної допомоги ЄС.