“Зроби крок. Чуйність перемагає насильство”

28.11.2023

За участю першої леді України Олени Зеленської та віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної відбувся запуск загальнонаціональної кампанії «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство». Її старт приурочено до міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства», яку проводять щороку в усьому світі з 25 листопада до 10 грудня. З цієї нагоди в Українському домі відбулася презентація інтерактивної інсталяції та панельна дискусія щодо домашнього насильства під час війни.
Важливо показувати, що є шлях зцілення, є кроки, щоб допомогти у ситуації насильства або такого насильства уникнути. Про це зазначила Ольга Стефанішина під час відкриття загальнонаціональної кампанії з протидії домашньому насильству.
«До повномасштабної агресії росії, ми доклали великих зусиль, щоб максимально пріоритизувати питання протидії домашньому насильству. Та з великою війною громадяни часто думають, що є важливіші речі аніж звернутися по допомогу. Відтак, критично необхідно знову підняти це питання на високий порядок денний, щоб наново навчитись відчувати, що наше особисте життя не менш важливе, ніж життя всієї країни», – сказала Ольга Стефанішина.
Урядовиця підкреслила, що росія прагне знищити не лише життя, будинки наших громадян, йдеться про ментальне знищення. Деморалізація є інструментом війни рф та засобом знущання, рівнозначним із безпосередніми воєнними діями.
«Постійна тривога за близьких, втрачені домівки, очікування звісток від тих, хто на фронті, недосипи, досить складно справлятися з усім цим. Усе це може проростати в суперечки з найріднішими і неконтрольовану агресію. Домашнє насильство як отрута раптово і повільно починає нищити життя. Кожен сьогодні може зіткнутися з ним».
Ольга Стефанішина зазначила, що статистика говорить про збільшення випадків домашнього насильства. Більш того, згідно результатів дослідження Gradus Research ⅔ респондентів стикалися з випадками домашнього насильства в своїх родинах, або були свідками такого насильства.
Урядовиця підкреслила важливість ратифікації минулого року Стамбульської Конвенції і ухвалення конкретних законодавчих змін. Водночас вона зауважила, що одного лише законодавства недостатньо. Найважливішими сьогодні є зміни ментальні.
Запускаючи цю кампанію, ми наголошуємо на тому, що маленькі та посильні кроки, які може зробити кожен на побутову рівні, важливі, щоб допомогти, запобігти та врятувати»
Вона відзначила високий рівень політичної готовності усіх органів влади, представників громадянського суспільства та міжнародних партнерів до спільної роботи у цьому напрямку.
Детальніше про кампанію та її запуск на Урядовому порталі: https://cutt.ly/hwI6gUv6