#10роківНГУ: 10 річниця створення Національної гвардії України. ВІДЕО

26.03.2024

26 березня Національна гвардія України відзначає десяту річницю свого створення. Цей день тисячі гвардійців і гвардійок зустрінуть на передовій. За ці 10 років нацгвардійці пліч-о-пліч з іншими формуваннями Сил оборони дають відсіч ворогу. У 2014-му вони одними з перших зупиняли гібридну російську агресію, а згодом – повномасштабне вторгнення рф.

Бійці Нацгвардії звільняли Київщину, Чернігівщину, Сумщину. Вели кровопролитні бої за Рубіжне, Сєвєродонецьк, Бахмут. Вони героїчно тримали оборону Маріуполя навесні 2022-го, брали участь в успішному контрнаступі на Харківщині та деокупації Херсонщини. Гвардійці продовжують нищити ворога та з честю виконують низку інших важливих завдань. Серед них – охорона громадського порядку, органів влади, важливих державних об’єктів, дипломатичних представництв іноземних держав, конвоювання підсудних та військовополонених, розмінування українських територій.

Понад 9000 військовослужбовців НГУ відзначено державними нагородами України, 48 присвоєно звання Героя України.