18 травня в Україні відзначають День Європи: історія та значення свята

18.05.2019

Сьогодні, 18 травня, українці святкують День Європи, який з’явився в нашій країні 16 років тому і відзначається кожну третю суботу травня.

В 2003 році Указом Президента Леоніда Кучми було встановлено День Європи. Свято позначило прагнення України вступити в Європейський союз. Наразі вже півтора десятка років у великих містах України проходять різні святкування, присвячені Дню Європи: конкурсні програми, розважальні, освітні заходи. Крім того, День Європи має значення єдності всіх націй на континенті. Проте Україна відзначає свято не разом з усіма європейськими країнами, а трохи пізніше. Адже Міжнародний день Європи відзначається 9 травня. Засновником свята можна назвати міністра закордонних справ Франції Роберта Шумана. Він у 1950 році 9 травня виступив з ініціативою створити перше співтовариство країн Європи, яке об’єднувало б промисловості Франції і Німеччини. Метою ініціативи стало запобігання нових воєн. Пропозицію Шумана було сприйнято позитивно і схвалено, завдяки чому утворилося Європейське об’єднання вугілля і сталі. Таке об’єднання пішло на благо економіки європейських країн. Через деякий час прийняли єдині символи Ради Європи, а офіційною датою Дня Європи для всіх країн членів ЄС оголосили 9 травня. З тих пір в країнах ЄС щорічно проводяться святкування, присвячені Дню Європи, і приурочені до нього освітні заходи, концерти, виставки і т. д.

В рамках відзначення Дня Європи  в навчальних закладах  та бібліотеках громади пройшли заходи інформаційно-освітнього та патріотично-виховного  спрямування.