Основні вимоги щодо організації освітнього процесу

12.08.2020

До уваги батьків школярів

Головна санітарна лікарка Кіровоградщини Надія Оперчук назвала фейком інформацію про те, що першокласники та школярі в обов’язковому режимі повинні проходити ПЛР-тестування перед початком нового навчального року. Надія Оперчук наголошує, що організація протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину чітко визначена в постанові від 30.07.2020 №42 головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка. У жодному з пунктів не зафіксовано, що школярі перед початком освітнього процесу в примусовому порядку повинні проходити обстеження методом ПЛР. Довідки про ПЛР-тестування навчальні заклади вимагати від батьків не можуть.

Основні вимоги щодо організації освітнього процесу такі:
➡️Керівник повинен скласти графік допуску учнів до освітнього закладу таким чином, щоб запобігти утворенню скупчень.
➡️Допуск до шкіл батьків або супроводжуючих осіб забороняється. Виключенням є лише люди, які супроводжують школярів із інвалідністю.
➡️У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби дитину тимчасово ізолюватимуть. Після інформування батьків приймається рішення про її направлення до закладу охорони здоров’я.
➡️Заходити до школи й пересуватись її приміщеннями можна лише в захисній масці або респіраторі. Засоби індивідуального захисту безпосередньо під час уроків дозволили не використовувати.
➡️На вході до приміщень мають бути організовані місця для обробки рук антисептичними засобами.
➡️За можливості слід проводити заняття з окремих предметів на відкритому просторі.

Обласна державна адміністрація