22 березня – Всесвітній день води

22.03.2021

Вода – колиска життя. Без неї неможливе існування жодної з відомих форм живих істот – рослин, тварин, бактерій та інших. Людина також не може прожити без води. Наше тіло на 80% складається з цієї унікального речовини, у водному середовищі відбуваються всі обмінні процеси в організмі.

Вода потрібна нам кожного дня – ми використовуємо її для пиття, приготування їжі, миття, охолодження, нагрівання, а також майже на кожному етапі виробництва товарів. Хоча понад 70% поверхні Землі вкрито водою, тільки близько 3% цієї води є прісною. І тільки третина прісної води доступна людині, інша зберігається в льодовиках. Більшу частину вільної води складають ґрунтові води. Таким чином, річки і озера містять всього лише близько 0,3% прісної води світу.

Для людини дуже важливо пити чисту воду – це одна з основних складових здоров’я, як і чисте повітря, здорова їжа і фізична активність. Зараз стає очевидним, що ми споживаємо дуже багато води, більше, ніж Планета може відновити й очистити.

Можливі вирішення проблеми:

Охорона цінних природних територій – створення заповідників – природні системи забезпечують природне очищення і збагачення води.
Відновлення річок і плавнів. Плавні діють як природний фільтр, допомагаючи очищенню водойм.
Гарне очищення стічної води в промисловості та в побуті.
Висадка дерев і охорона лісів. Дерева та інші рослини сприяють очищенню води, підвищують випаровування, є природним захистом від паводків, так як поглинають частину води, яка випадає з опадами.
Зменшення водокористування у промисловості та сільському господарстві.
Зменшення «водного сліду» людей шляхом більш раціонального використання води і зменшення споживання.
Використання безфосфатних миючих засобів, адже фосфати викликають цвітіння водойм і, як наслідок, замори риби.
Корисні поради як зберегти воду:

Менше води. Можна просто використовувати менше води в повсякденному житті.
Регулярно перевіряти крани в своєму будинку.
Вимикати кран, поки чистиш зуби. Таким чином можна зберегти 6-14л на день. Те ж саме стосується прийому душу.
Приймати душ замість ванни.
Використовувати безпечні миючі засоби. Миючі засоби, що містять фосфати, викликають цвітіння води в наших водоймах, що призводить до загибелі водної рослинності і тварин.
Для поливу – дощова вода. Збирайте дощову воду, щоб використовувати її для поливу саду та городу.
Пам’ятайте про ці нескладні правила та бережіть водні ресурси.

Джерело: http://kr.consumer.gov.ua/