Звернення сільського голови

Шановна громадо Великосеверинівської сільської ради!

25 листопада,  українці та весь демократичний світ вшанують пам’ять невинних людей, у жалобі схилять  голови перед нашими співвітчизниками – жертвами Голодомору 1932-1933 років. Терор голодом цих років був  наймасовішим і найжорстокішим серед інших голодоморів, які прийшлося пережити Україні у минулому столітті. Спланована акція тоталітарного сталінського режиму, яка   мала знищити українське прагнення незалежності й самих українців, призвела  до загибелі від 7 до 10 мільйонів українців – більшість з яких селяни,   зруйнувала родини,  стерла з лиця землі цілі села. Голодомор – це не просто трагедія,  це  фізична і духовна незагойна рана українського народу, яка болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні ми, громадяни України, живемо у власній незалежній державі. І наш синівський обов’язок – завжди нести в серцях пам’ять про ті страшні події, про мільйони заморених голодом,  невинно убитих та скалічених доль, зробити все можливе, аби  наші діти і  світове співтовариство ніколи  не забули про геноцид українського народу,  завжди пам’ятали  про ті страшні часи й робили  все, щоб подібне ніколи не повторилося на нашій українській землі та в світі.

Дорогі земляки, жителі Великосеверинівської сільської об’єднаної  громади! У День пам’яті жертв Голодомору о 16.00  всюди, на Кіровоградщині і   по всій Україні, вся велика українська громада у загальнонаціональній хвилині мовчання схилить голови перед світлою пам’яттю тих, чиє життя трагічно обірвалося у ті далекі страшні роки,  кого забрала голодна смерть. Впевнений, що в цей скорботний листопадовий день кожен з нас в пам’ять про  мільйони жертв Голодомору  схилить голову і  запалить свічку у вікні своєї оселі. Цей вогник – символ пам’яті про всіх знищених голодом, відомих і невідомих. Тоді нас міг врятувати хліб,  тепер нас врятує пам’ять…

сільський голова Сергій Левченко