30 липня Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

23.07.2019

Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.  На жаль, торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами в світі. Боротьба з торгівлею людьми визначена одним із пріоритетних напрямів діяльності Уряду України у сфері захисту прав людини. В умовах сьогодення Україна також є країною з високими ризиками внутрішньої експлуатації. Складна економічна ситуація в країні та неможливість працевлаштування спонукає значну частину населення до виїзду за кордон, проте особи у складній економічній ситуації можуть прийняти будь-яку пропозицію без обговорення деталей працевлаштування, яку отримують з неперевірених джерел, що часто робить їх легкою здобиччю для торговців людьми. Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи, пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей, примушували відробляти неіснуючі борги, втягнули у злочинну діяльність щляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми. Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.

Більш детальну інформацію про порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми можна отримати, звернувшись до служби у справах дітей та соціального захисту  Великосеверинівської сільської ради або за телефоном 0500127299 .

Консультацію з питань протидії торгівлі людьми також  можна отримати звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та «527» (для абонентів Київстар, Vodafone UA, Life) дзвінки безкоштовні.

Допомога безоплатна і конфіденційна.