Щорічна допомога ветеранам війни до 5 травня

03.04.2019

Для покращення соціального добробуту ветеранів війни, осіб  прирівняних до них та жертв нацистських переслідувань щорічно до 5 травня виплачується разова грошова допомога. Постановою Кабінету Міністрів України  від 20.03.19 №237 “Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань” встановлені розміри допомоги ветеранам війни, по категоріях:

1)  особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув”язнення не виповнилося 14 років) в”язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаних особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи — 3850 гривень;

II групи — 3400 гривень;

III групи —2950 гривень;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1295 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, —   3850 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя  особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге — 840 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 530 гривень.

Виплата допомоги буде проводитися відповідно до поданих списків осіб:

–  Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Національною гвардією, Національною поліцією, Державною фіскальною службою, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Службою безпеки, Службою зовнішньої розвідки, Міністерством юстиції, Управлінням державної охорони, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Адміністрацією Державної Служби спеціального зв»язку та захисту інформації, Державною спеціальною службою транспорту, Генеральною прокуратурою України, іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями – щодо осіб, які не перебувають на обліку в  органах Пенсійного фонду України, а Пенсійним фондом України – щодо осіб, які перебувають на обліку в його органах.

Звертаємо  увагу, що в разі неотримання пенсіонерами із числа осіб, які набули статусу згідно із статтями 6,7,9,10 і 11 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та не включені до основних списків до 5 травня включно, необхідно звернутися до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та отримати її до 30 вересня 2019 року. Учасники бойових дій, які не є військовослужбовцями та пенсіонерами, мають до 30 вересня 2019 року подати: заяву до районного військкомату про виплату допомоги (форма заяви є у військкоматі), посвідчення учасника бойових дій, реквізити банківського рахунку, на який будуть перераховані кошти.

Особам, на яких поширюється чинність Закону, та які не є отримувачами пенсій, допомога виплачуватиметься у разі особистого звернення до органу соціального захисту населення. Кошти перераховуватимуться через почтові відділення зв»язку або установи банків на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами – за місцем їх проживання).

www.kmu.gov.ua/ua/