Інструменти розвитку спроможності громад

21.09.2017

Під такою назвою в рамках  реалізації  U-LEAD з Європою «Програма для України – розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку» та   за підтримки шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» сьогодні  у Кіровоградському Центрі розвитку місцевого самоврядування для представників громад області відбувся семінар. Великосеверинівську територіальну громаду представляла  заступник сільського голови, начальник  фінансово-економічного відділу  Олена Савченко. Головним  питанням заходу стала  проектна діяльність об’єднаних територіальних громад. Експерт з питань регіонального розвитку Денис Абрамов детально зупинився  на Стратегії, що стосується посиленню проектної спроможності громад. Також було проаналізовано, які проекти громад можна реалізувати в рамках Стратегії децентралізації регіону  за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України. Перед учасниками семінару виступив і експерт із регіонального розвитку Валентина Шеремет, яка розповіла  про надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у поточному році, напрямами спрямування субвенції, оформленням проектної заявки, складанням проекту тощо. А ще представники органів місцевого самоврядування мали змогу  отримати ґрунтовні відповіді на поставлені запитання та познайомитися і поділитися інформацією про те, що відбувається у їхніх громадах у сфері розвитку стратегії.