Літав Орел з Підгайців

01.11.2017

Літав   Орел  з  Підгайців

Під такою назвою  в бібліотеці с. Підгайці до  105-ї   річниці  від  Дня  народження  Героя Радянського    Союзу    Тарана  Григорія Олексійовича пройшов захід, в якому взяли участь    двоюрідні племінниці  по  батьковій   лінії Стукал   Раїса  Миколаївна, Таборовець  Валентина  Федорівна, Герасименко  Людмила  Борисівна, Червона   Любов   Миколаївна.

З розповіді бібліотекаря Мелющенко Н.О., зі сторінок спогадів  двоюрідної  сестри  Діхтярь Євгенії та хрещеної  матері Горбань  Олександри присутні дізналися багато цікавого  про життя Григорія Тарана:  його родину,  дитячі  роки, юність,  бойові  вильоти та менше  героїчні  польоти  в  післявоєнний  час,  історію  нагородження Золотою Зіркою  з   присвоєнням  звання  Героя Радянського Союзу, про  трагічний  випадок,  який  забрав  життя  Григорія  Олексійовича. Сьогодні  про  Героя Радянського Союзу нам нагадують в  селі  Підгайці вулиця та провулок  названі  на  його честь. Середня школа є у Внуково в місті Москва. Сасівське  льотне  училище також носить ім’я  Героя. У бібліотеці оформлено виставку.

На згадку про зустріч племінницям  від імені сільського голови Великосеверинівської  сільської ради  ОТГ Сергія Володимировича Левченко  були вручені подарунки.

Завершилася зустріч покладанням квітів до пам’ятної  дошки  Григорія ОлексійовичаТарана.

Н.Мелющенко