В області щорічно реєструються випадки захворювань людей на лептоспіроз, в тому числі летальні.
За 2021 рік в області зареєстровано 7 випадків лептоспірозу, попередні дані за 2022 – 5 випадків, із них 2 випадки летальні: Кропивницький район – 2 (Соколівська ТГ, Олександрівська ТГ), Новоукраїнський район – 2 (Новоукраїнська ТГ), Олександрійський район (Онуфріївська ТГ).
Лептоспіроз – це небезпечне захворювання, спільне для тварин та людей. Інфекційна хвороба спричинена збудником – бактерією Leptospira. Носіями лептоспірозу в природі найчастіше виступають інфіковані тварини (хворі та носії збудника). Це переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, промислові тварини (лисиці). Від людини до людини захворювання не передається. В організм людини збудники найчастіше потрапляють через мікротравми шкіри, слизові оболонки (очі, ніс, рот) при купанні, риболовлі, а також при споживанні забруднених харчових продуктів.
Інкубаційний (прихований) період хвороби становить 8-14 днів, але може розтягуватись до 20 днів.
Захворювання починається раптово – хворі можуть навіть назвати час його початку. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних уражень нирок, печінки, менінгітів і навіть летальних (при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та лікуванні).
Оскільки основними носіями лептоспірозу є мишовидні гризуни та пацюки, необхідно проводити боротьбу з ними.
Пам’ятайте, що лептоспіроз складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань, можуть нагадувати грип чи застуду, або навіть протікати без симптомів. Тому лише оперативне звертання за медичною допомогою та рання діагностика зможуть забезпечити успіх лікування хворих.
Бережіть своє здоров’я!