Субсидія – це безповоротна допомога на оплату комунальних послуг, яку держава надає незахищеним верствам населення. Її призначають у тому випадку, якщо сумарний розмір плати за комуналку перевищує 15% від сумарного місячного доходу членів сім’ї. Це, звичайно, дуже спрощена умова, оскільки є ще ціла низка умов, які можуть вплинути як на сам факт призначення субсидії, так і на її розмір.
Причому треба ще врахувати, що субсидія призначається лише на той обсяг споживання, який передбачений соціальними нормативами. Умовно кажучи, якщо за соціальними нормами вам належить 3 кубометри води на місяць, а ви спожили 5 кубометрів, то субсидію дадуть лише на вартість 3 кубометрів, а за решту два доведеться сплатити повну ціну.
Але, як правило, люди, які отримують допомогу від держави, намагаються вписатись у нормативи. Проте надмірне споживання у жодному разі не є приводом для відмови у субсидії.
Приводами для відмови у субсидії або зменшення її розміру можуть бути:
- надання недостовірних відомостей про доходи і витрати членів сім’ї у декларації;
- зміни складу сім’ї;
- неповні відомості про майно, яким володіють члени сім’ї.
Отже, якщо один із цих чи будь-яких інших факторів з’ясується, то субсидіанту доведеться повернути частину грошей, що були незаконно отримані. Звичайно, технічно державі доволі важко отримати свої гроші назад. Та якщо домогосподарству призначено субсидію на наступний період, то частину переплати вираховуватимуть із суми нової субсидії. При цьому понад 20% нової суми вирахувати не мають права.
Джерело: finance.today.ua