18 жовтня в Україні відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про необхідність об’єднання зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності населення щодо потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.
Торгівля людьми — темна сторона нашого світу. Цей злочин може адаптуватися до потреб «ринку», законів, економічної та соціальної ситуації в країні. Він може набувати різних форм, від примусової праці до сексуального чи домашнього рабства.
За даними МОМ, з початку війни більше половини українців втратили доходи, 44% населення втратили роботу, а кожен третій зазнав переміщення. Кожен четвертий українець готовий нелегально перетнути кордон, працювати в замкнених приміщеннях, на нелегальному виробництві чи віддати паспорт роботодавцю. 39% українців готові погодитися на роботу в обмін на безкоштовне проживання та харчування.
Війна зробила нас особливо вразливими. Багато людей втратили відчуття безпеки та були змушені були покинути свій дім та шукати прихисток. Багатьом не вистачає коштів не тільки, щоб жити як раніше, а щоб жити взагалі. І цим можуть скористатися…
Понад 300 000 людей в Україні постраждали від торгівлі людьми з 1991 року.
Загальнонаціональну інформаційну кампанію з протидії експлуатації «ТОБОЮ СКОРИСТАЛИСЯ» реалізовано за підтримки Уряду Японії та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Завантажити матеріали загальнонаціональної інформаційної кампанії з протидії експлуатації “ТОБОЮ СКОРИСТАЛИСЯ”